zjentek

Kdypak výhledově skončí ukrajinská válka na Ukrajině?

Skončí jako blesk z čistého nebe, až se ve zprávách/v médiích momentálně přestanou zmiňovat dezinformace o ní? Podobně jako tomu bylo i u kovidu?

Nejlepší odpověď
elkon

Už si konečně kup křišťálovou kouli a nemusíš se pak ptát na hlouposti.

Další odpovědi
_Bůh_

Covid řádí furt, zajeď do Šanghaje. U nás ho opět očekáváme na podzim.
Po internetu kolují videa ruských důstojníků, kteří říkají, jak jsou v koncích.
https://graphic­s.reuters.com/UK­RAINE-CRISIS/zdpxokdxzvx/
https://liveu­amap.com/
Podle těchto map už Rusy vyhnali ze severu Ukrajiny u hranic s Běloruskem, a dokonce i z obcí Charkov a Sumy. Pamatuji, jak před měsícem byli Sumy hluboko v „ruském“ území, a dnes to už je vyčištěný. Jestli jsou ty mapy přesné, tak Ukrajinci postupují skutečně rychle. Ukrajinci mají šílený zásoby javelinů a dalších raket, a je to znát. Ukrajinci tam mají podporu lidí, Rusům střelí do vozidla, a jsou v háji na nepřátelském území.
Jsem zvědavý, jestli se ubrání Ukrajinci (hlavně tam je pluk Azov) v tom průmyslovém komplexu Azovstal v Mariupolu. Podle té ualive mapy je ukrajinská armáda vzdálená asi 65 km od Azovstalu, tak by je ještě mohli stihnout zachránit. Jsou to nervy 🙂
O výsledek války starost nemám, na Rusko to je příliš velké sousto, to je jasné.

Kryšpín

Podle odhadu politici Německa, Francie, Izraele, Rakouska a Turecka mají zájem o mírovou dohodu naopak zbytek západu má zájem o kšefty dodávat zbraně, tanky, letadla a je otázkou až bude RF skoro poražena zda dva lampasáci a Putin neuvedou v činnost kufřík pro hříbky v Evropě.

paul1

Těžko říct. Ale Ukrajincům držím palce. Vždy jsem fandil slabším. A to pojmenování ulice v Praze, kde sídlí ruské velvyslanectví na „Ulici ukrajinských hrdinů“, to je síla.

da ny

Vzhledem k tomu, že se tam od počátku (od nás) valí průběžně zbraně, tak snad do Vánoc ;)
Možná, také až se najde „cesta“, kdy nebude vítěz nebo poražený…….
Už nejde jen o Rusko x Ukrajinu („propásl“ se čas i na včasné, nekrvavé řešení). Jde o Rusko/Putina/ x EU/USA. Což se jeví, jako komplikovanější. (do obdobného konfliktu Rusko x Gruzie, se USA „nezapletly“ vůbec).

Jak si začnou „pomazané hlavy“ hrát na vojáky, vytrácí se zdravý rozum (ať to stojí, co to stojí).
Pokud, ale přijde nějaký „jiný trumf“, bleskově přebije všechno. Podobně, jako byla přebita covidománie.

_Bůh_

Sergey Protosenya, oligarcha a člen představenstva Novateku (ruský obr na zemní plyn) podle všeho ubodal svoji rodinu a poté se oběsil. Na oligarchy je toho podle všeho moc. Zdroj: https://twitter­.com/Mike_Eckel/sta­tus/1517057643717832704 Zdroj2: https://www.el­puntavui.cat/punt-divers/article/2129131-la-matanca-de-lloret-crim-domestic-o-mafios.html?I­temId=2785

_Bůh_

https://t.me/shot_sho­t/38401
Alekperov odstoupil z funkce prezidenta ruského Lukoil, prý z důvodu sankcí. https://www.the­guardian.com/bu­siness/2022/a­pr/21/alekperov-resigns-president-russia-lukoil-putin-oil-eu-uk-sanctions
Tak uvidíme, jestli dřív skončí válka na Ukrajině, nebo Rusko samo o sobě :D