Kepler

Kdybyste znova měli volit povolání, čím byste chtěli být?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Hele, možná tě to šokuje, ale pokud člověk ještě není důchodce (=nepracuje), tak si kdykoli povolání změnit může, a je jedno, jestli má třeba 50 nebo „jen chvíli“ do důchodu. Jasně, u některých si musí dodělat nějakou kvalifikaci, ale většinou se dá obejít i bez toho, a když už, tak to nebývá moc složité. Lidi často, nuceně, nešťastně a hlavně zbytečně tráví roky v práci, která je absolutně nebaví, kterou nemají rádi, nevidí v ní smysl, jen protože si myslí, že ji nemůžou změnit, respektive se bojí změny. Přitom změna práce/povolání nebo celkově oboru není žádná věda. Znám týpka, co vyzkoušel asi 20 různých povolání, protože prostě chtěl = si to zkusit, naučit se to.
U podnikání je to ještě jednodušší, protože tam se ta kvalifikace nehrotí skoro vůbec a koncese je taky jen taková formalita. Na kvalifikaci většinou stačí, když si seženež někoho, kdo ji má a tedy je k tomu potřeba asi jedna listina a jeden podpis. A podnikat můžeš v čem chceš (což je za mě všestranně lepší, než zaměstnání).

Podnikatel… ale nic měnit nemusím. :P

Další odpovědi
Ametyst

Ombudsman.

jirka F

Klimatolog pokud bych na to vůbec měl a pokud bych byl plně zdravý.

Rocker

Školníkem,jako teď.Jsem se svou prací spokojen.

Jiří Bohumil

Nejspíš opět tím, čím jsem byl. A vším čím jsem byl, byl jsem rád.:-)

paul1

Učitel.

Rokio

Chtěl bych být rentiér a mistr v továrně.

Vit Kouba

Rentiérem

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Renti%C3%A9r

elkon

Byl jsem spokojen s výběrem povolání, takže bych nic neměnil a šel do toho znova.

ales1978

Projektový manažér

Kelt

Kdybych před 50 lety věděl, jaké možnosti mohu mít, rozhodl bych se jinak. Takže to není závislé jen na mně.

michalds

Dědicem hotelového impéria Hilton.

ivca041

Zoolog

Pavel Sima

Veterinář

Lenka Valen

Zubní laborantka

Huhuhi

Soudce

Kajoch

Meteorolog.

BLpavel

Vedoucí dětského kroužku.

Ametyst

Disraeli: To mi připomnělo tento článek advokátky Kovářové, jak je to se ženami na trhu práce: https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/spolecnos­t/spolecnost-k-cemu-jsou-na-svete-zeny.A220115_155­928_p_spolecnos­t_wag

Ametyst

Jirko F., právě včera jsem viděla krásný argentinský film, ten by se Ti líbil: https://www.csfd­.cz/film/1153533-krupobiti/prehled/