Avatar uživatele
Kepler

Kdybyste znova měli volit povolání, čím byste chtěli být?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? paul1, jirka F, Kajoch, Ametyst, Rančer před 753 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Hele, možná tě to šokuje, ale pokud člověk ještě není důchodce (=nepracuje), tak si kdykoli povolání změnit může, a je jedno, jestli má třeba 50 nebo „jen chvíli“ do důchodu. Jasně, u některých si musí dodělat nějakou kvalifikaci, ale většinou se dá obejít i bez toho, a když už, tak to nebývá moc složité. Lidi často, nuceně, nešťastně a hlavně zbytečně tráví roky v práci, která je absolutně nebaví, kterou nemají rádi, nevidí v ní smysl, jen protože si myslí, že ji nemůžou změnit, respektive se bojí změny. Přitom změna práce/povolání nebo celkově oboru není žádná věda. Znám týpka, co vyzkoušel asi 20 různých povolání, protože prostě chtěl = si to zkusit, naučit se to.
U podnikání je to ještě jednodušší, protože tam se ta kvalifikace nehrotí skoro vůbec a koncese je taky jen taková formalita. Na kvalifikaci většinou stačí, když si seženež někoho, kdo ji má a tedy je k tomu potřeba asi jedna listina a jeden podpis. A podnikat můžeš v čem chceš (což je za mě všestranně lepší, než zaměstnání).

Podnikatel… ale nic měnit nemusím. :P

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Ombudsman.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

Klimatolog pokud bych na to vůbec měl a pokud bych byl plně zdravý.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Školníkem,jako teď.Jsem se svou prací spokojen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nejspíš opět tím, čím jsem byl. A vším čím jsem byl, byl jsem rád.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Učitel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Chtěl bych být rentiér a mistr v továrně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vit Kouba

Rentiérem

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Renti%C3%A9r

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Byl jsem spokojen s výběrem povolání, takže bych nic neměnil a šel do toho znova.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ales1978

Projektový manažér

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Kdybych před 50 lety věděl, jaké možnosti mohu mít, rozhodl bych se jinak. Takže to není závislé jen na mně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michalds

Dědicem hotelového impéria Hilton.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivca041

Zoolog

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pavel Sima

Veterinář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lenka Valen

Zubní laborantka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Huhuhi

Soudce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Meteorolog.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BLpavel

Vedoucí dětského kroužku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Disraeli: To mi připomnělo tento článek advokátky Kovářové, jak je to se ženami na trhu práce: https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/spolecnos­t/spolecnost-k-cemu-jsou-na-svete-zeny.A220115_155­928_p_spolecnos­t_wag

Avatar uživatele
Ametyst

Jirko F., právě včera jsem viděla krásný argentinský film, ten by se Ti líbil: https://www.csfd­.cz/film/1153533-krupobiti/prehled/

Nový příspěvek