sara-sara

Kdybyste jakýmkoli způsobem ztroskotali na moři…

…zvolili byste frustrující čekání na nejistou záchranu uprostřed oceánu, nebo byste strachem ze všech možných hrůz, co by Vás mohli eventuálně potkat, spáchali sebevraždu?
Doplňuji:
(ano, sebevraždou myslím úmyslné utopení :)) )

Odpovědi
hanulka11

víš ,když člověk není v té situaci, těžko předvídá co by udělal

já osobně bych asi doufala v záchranu

iceT

Proč volit hned radikální řešení,když naděje umírá poslední?
Doplňuji:
Tak v tom případě bych asi ani neztroskotala,já bych se utopila rovnou,protože nejsem zdatný plavec.

Chytrolín

Člověk vydrží bez pitné vody cca 3 dny takže bych se asi nezabýval sebevraždou.Nezbylo by vám stejně nic jiného než čekat,ať už na smrt nebo na záchranu.

Miroslavst

Čím bych se měl zasebevraždit?
Uprostřed oceánu si nehodím ani mašli, umlátím se prkem ze zbytku lodi? Jako nůž a jiné věci určitě na hladině neplavou. Že bych se zkoušel utopit? Jak?
No asi by nic jinýho nezbývalo, než čekat na záchranu.

Mili @

no, dá se oběsit třeba na liáně, že jo…
ale já bych asi čekala, a čekala, a čekala,…
až bych stejně umřela…!!! 😁
ono se utopit tak jednoduše asi nedá, pud sebezáchovy by to nedovolil !!!!

ministri

Pokud máte na mysli ztroskotání, po kterém budu šlapat vodu uprostřed oceánu bez vidiny pevniny nebo ostrova, tak není co řešit, protože stejně dojde síla a člověk se utopí. Pokud bych zůstal na nějakém trámu či člunu, asi bych doufal v záchranu, pokud bych byl vyvržen na nějaký ostrůvek, snažil bych se přizpůsobit stejně jako Robinson 🙂

venkovan

Úmyslé utopení ten člověk co přežije několik dní bez vody ani nevnímá. Příběhy lidí kteří takové situace přežili vypravují a svých kamarádech kteří s nimi ztroskotali, že do vody vstoupili prakticky pološílení, neuvědomovali si co dělají, nevnímali okolí apod.
Ale jestli chcete vidět dobrý film o skutečné události, tak myslím, že se jmenuje Odsouzeni zemřít.

poa.li

Naděje umírá poslední… Snažil bych se vydržet na živu co nejdéle…