bolak

Kdybyste byli zpěvák, spisovatel nebo filmový tvůrce a našli byste svoje dílo na nějakém internetovém skladišti…

…kde si ho lidé zdarma stahujou jak na běžícím páse, jak byste se k tomu stavěli?

Nejlepší odpověď
baghira

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

Doplňuji:
Dovedl bych si představit mnohem horší variantu: že najdu svoje dílo na internetovém úložišti, kde si ho nestahuje nikdo.

Další odpovědi
anonym

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

Tzv. umění se tvoří pro veřejnost a měla by být lidem přístupná bez omezení. Zisk by neměl být hlavní motivací pro tvorbu. Předpokládám, že určitý honorář autor obdržel.

huxa

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

Doplňuji:
čím víc se o mém díle ví a mluví, tím je větší pravděpodobnost, že si jej někdo koupí ;) jestli jsi někdy hrál skvělou hru, tak poté za její další vydání dáš i peníze ;) nebo titanic-každý jej zná, poté výjde od stejného režiséra i avatar, prodával se jak na běžícím páse, což by se nestalo, kdyby neměl takový úspěch titanic

tom004

Jiná emoce

Kdybych byl některým z uvedených,tak bych určitě byl zaregistrován u některého z ochranných autorských seskupení. A protože mi tito lidé vyplácí část peněz z těch,které vyberou od těch,kteří je užívají a rozšiřují,tak bych to nechal na nich. Umí si to ohlídat docela dobře. Největší část peněz vlastně „utíká“ jim.

led

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

Konečne už aj ja som slávna :)
hmmm, ale prečo vybrali práve ten najhorší, alebo žeby to bol ten najlepší?
Doplňuji:
Aj to je spôsob reklamy a dokonca bezplatnej a reklama je drahá :)

manon

Jiná emoce

Spíš bych potřebovala kolonku jiná odpověď, protože se opravdu nedokážu vžít do jejich postavení.
Potěšen, že se dílo šíří, bych byl, což o to, ale zase pokud je to můj zdroj obživy, těžko se smířit s tím, že budu slavný, ale chcípnu hlady :)

Drap

Žádný přehnaný emoce by to ve mně nevzbuzovalo, bral bych to jako normální věc

Asi bych s něčím podobným počítal již předem, takže by mně to nevyvedlo z míry.

Damiana

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

Mě se to taky děje. A jsem ráda. Čím více lidí má člověk svým dílem možnost oslovit, tím lépe. Jen škrťáci, obvykle s nic moc talentem, kteří něco sotva vypotili nebo sami dokonce kdovíkde čmajzli a teď se na tom sami snaží trochu napakovat, ti se dusí vzteky. Mám známé v showbyznysu, kteří z toho šílí a pak i ty rozumnější (podle mého), jež tvrdí, že právě zájem veřejnosti jim dělá nejen větší popularitu – lidé je více znají a pak mají o kšefty – tzv. holírny – postaráno, ale díky internetu se jejich dílo dostane mezi ty, které by za své potenciální „konzumenty“ ani nepočítali, ve stylu: Jen ať stahujou, hlavně, že ví, kdo jsem! Dnes se cpe do kumštu tolik lidí, že právě net je může „udělat“. Je to nejrychlejší médium a hlavně – celosvětové. Co víc si může opravdový umělec přát.
Btw – velice se mi líbí tvá předposlední alternativa – naprosto dokonale popsaná realita. 🙂

Reuef

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

briketka10

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

a konečně bych dosáhla toho co jsem vždy chtěla být známá, oslavovaná ze všech koutů světa :DD

led

Bohemica
„Zisk by neměl být hlavní motivací pro tvorbu.“ Akoby som počula politikov a úradníkov majúcich na starosti kultúru.
„Předpokládám, že určitý honorář autor obdržel.“ väčšinou ide nezaplatené zverejnenia (tj.nelegálne v zmysle zákona o šírení umeleckých diel). Dokonca poznám prípady, keď štátna televízia ani nezaplatila umelcom za záznam a dokonca ho viackrát odvysielala.