ocelot42

kdybych byl president

Dobrý den. Mám mít napsat sloh na toto téma, ale vůbec nevím o čem psát. Poradíte prosím někdo co dělá president ?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Prezident je v našem systému osoba především reprezentativní. Jeho úkolem je zastupovat stát při důležitých vnitrostátních ale hlavně mezistátních záležitostech, jednání apod. Také má právo veta a svým podpisem definitivne stvrzuje nebo naopak odmítá rozhodnutí vlády. Zkus se tedy vžít do role takového člověka, který se setkává s velkým počtem hodně důležitých lidí, zastupuje stát a rozhoduje definitivní podobě důležitých věcí. Jaký názor máš na některé zákony, co bys podepsal a co naopak odmítnul. S vládcem, kterých zemí byses chtěl setkat a spolupracovat.

Další odpovědi
anonym

Přečti si http://www.hrad­.cz/cs/prezident-cr/pravomoci-prezidenta.shtml , zejména čl. 62 – 64…
Myslím ale, že navrženým tematem je myšleno spíše, co bys zlepšil nebo dělal jinak v ideální situaci.

anonym

Co tak, když je to tvůj úkol, vygooglit si to na netu? Tady se domácí úlohy neřeší.

ptáč

@anonym alias Ocko, Proč Tady se domácí úlohy neřeší? My už víme vše?