bolak

Kdyby váš nejlepší kamarád vyhrál milion, měli byste radost?

Přáli byste mu to, a nebo byste mu to záviděli a bylo by vám líto že vyhrál on a né vy? Nebo jaká emoce by u vás převládala?

A neříkejte že nevíte, sami sebe přece taknějak znáte, už spolu nějakou tu chvilku jste, no ne?

Nejlepší odpověď
anonym

Měla bych hlavně radost kdyby v mém životě byl nějaký nejlepší kamarád.
Doplňuji:
Myslím si, že skutečná kamarádství občas čelí nějakým zkouškám a je pouze na lidech jestli v nich uspějí. Dobré kamarádství je takové ve kterém jeden druhému nic nezávidí, ale naopak přeje a raduje se z každého úspěchu toho druhého. Kamarádi by si měli pomáhat a hlavně se nikdy nezradí. Sama se s lidmi bavím třeba u nás v hostinci, ale s nikým tak důvěrně jako bych se bavila s nejlepším kamarádem. Vlastně takový je můj životní partner, ale tomu určitě nezávidím.

Další odpovědi
Illines

Nezavidim a tuto vlastnost (zavist) neznam a neuznavam.Prej a bude ti prano!To lahodi usim vice.

manon

Přála bych mu to a oslavila s ním. Na o něco menší výhře mám vyzkoušeno, nedělá to se mnou nic negativního, netrpím závistí a přátelům přeju. Jsem zvyklá nevyhrávat, tento druh štěstí chodí jinými chodníčky než já :)

iceT

Nejsem z tšch,kdo závidí nos mezi očima,takže ano,měla bych radost.

led

Kamaráti – priatelia si nezávidia…
tobôž nie tie starosti, čo s výhrou…
majú radosť, keď tomu druhému niečo výjde…

redy

říkáš nejlepší kámoš?
bez keců by musel jít na půl :))))))))))

savyla

Své nejlepší kamarádce bych to nejspíš přála-neměla moc dobré dětství a tak.Ale kdyby to vyhrál někdo koho znám a nemám ho ráda,nebo někdo kdo má bohatýho papínka nebo je sám dost bohatej tak by jsem byla asi dost naštvaná.

kapka

Určitě by mi nevadilo, že by moje nejlepší kamarádka vyhrála milion. Vadilo by mi, kdyby mi pak dávala najevo, že já jsem zůstala dál „chudák“. Např. by mě mezi řečí politovala, že ještě pořád nemám tu myčku na nádobí a že to je strašný. Asi by to myslela dobře, ale mně by to hodně vadilo. Ne, že ona ji najednou má, ale že mi dává najevo, že není v pořádku, že já ji ještě pořád nemám.
Uvedla jsem to jen jako příklad, ale něco podobnýho se mi stalo.

sevos

Fakt že bych tu radost měl.

honza19hk

ne,ale kdybych ho vyhrál já tak jo.

BANAN93

tak líto by mi to trochu bylo ,že jsem nevyhrál já ale on, ale přál bych mu to a měl i radost

Damiana

Kdepak. Radovala bych se s ním. Navíc, kdyby to byl nejlepší kámoš, dalo by se čekat, že z něco kápne.:-)