jjj123456789

Kdyby se zeptali Ježíše, jakého je vyznání, co by odpověděl?

Nejlepší odpověď
led

Ak by ste pozornejšie čítali literatúru o Ježišovi Kristovi, vedeli že túto otázku dostal.
Keď sa pýtali na súde Ježiša, akého boha vyznáva odpovedal im Vyznávam len Boha jediného, okrem neho žiadny iný nie je. Rúhal sa Ježíš? Netvrdil že Židia, Rimania, sú neveriaci, nie, oni len vyznávali inú tvár, inú podobu, iné meno toho istého Boha. Ježiš nevytváral nové náboženstvo, jeho vyznaním bola viera v jediného Boha, ktorému veril ako svojmu otcovi Otcovi, Znakom tejto viery bola ryba a preto sa on a jeho nasledovníci nazývali Rybári.

Neskôr vplyvom historických zmien Ježišovo posolstvo zmenilo svoj postoj k iným náboženstvám a dalo vzniknúť novemu náboženskému smeru a na počesť Ježíša Krista, ktorý zomrel na kríži prevzalo do znaku kríž a pomenovanie kresťanstvo.

Další odpovědi
annas

Kdyby je hypotetická otázka, nemůžeme vědět, co by Ježíš řekl, ale z toho, co se o něm dá dočíst, bylo je jasné, že vyznával Boha, tedy v něho věřil.

Křesťanství vzniklo z židovství. Působení Ježíše je spojeno s jeho počátky. . To zachycuje Nový zákon, mladší část Bible
.
Z čeho Ježíšova víra vyplývá?

Když se Ježíš narodil, jeho narození zvěstoval anděl Páně.. Při křtu Ježíše bylo slyšet boží hlas, který potvrdil Ježíšovo božství. Bible říká: „Ježíš je ztělesněný Bůh, Bůh, který se stal člověkem“. (Jan 1:1, 14). .

Ježíš šířil slovo Boží a zemřel za naše hříchy. Že Ježíš věřil v Boha, dokázal např. na poušti, když byl pokoušený ďáblem.

Kristus tehdy mezi jiným ďáblovi řekl: „Ne jenom chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst." (Mt 4,4)

Nebeský otec pomohl Ježíši překonat všechna utrpení na poušti, odolat pokušení dábla, protože byl spojen s Bohem prostřednictvím Ducha svatého.
Kristovi pomohlo zvítězit Boží slovo, protože mu věřil a jehož také vyznával. .

Pepa25

„Nepřišel jsem Zákon zrušit, ale naplnit“ (Mt 5,17)

Agneta

Kdyby se ho zeptali dnes – tak by nařídil rozpuštění spolku Vatikán, všechno zlato prodat a ty miliardy USD správně investovat – (na boj proti hladu?) :)

Nevíteto?

Já myslím, že žid, ale nevím… 🙂

Roman71

Ježíš, Boží syn, vyznával jediného a pravého Boha, svého nebeského Otce, od kterého vyšel a k němuž se zpět vrátil. Bůh má jedinečné jméno, které si dal sám, totiž: Jehova (hebrejsky JHVH – znamená: „působí, že se stane“).

Stejného Boha uctívali i izraelité, dokud ho svým jednáním nezačali zavrhovat a stavět své vlastní nauky nad písmo.

Zdroj: http://www.the­freedictionary­.com/Jehova

Hina

Ježíš byl původně žid, až po něm vzniklo křesťanství

Agneta

Roman71 >>> jen aby tě za tento hřích Bůh nepotrestal !!!

Podle tebe si tedy všemocný Bůh „dal jméno“ podle nějakých zvuků člověka, nemluvícího jeho řečí (- asi jako kdyby sis ty dal jméno : odposlechem prasat). Je to právě naopak – tak ho nazýváte vy ve vašem spolku :p – a troufáte si hříšně vědět, jakou řečí mluví … a jak vypadá?To jsou muslimové už trochu chytřejśí, ale pro tu skutečnost, že jsou zase toho názoru, že Bůh nestvořil člověka dokonale, a oni ho musí dolepšovat, jsou ještě většími hříšníky(a tak nám to připadá, že teď jen mají, co si zaslouží).

Mě Bůh řekl, že nejlepším věřícím je člověk, který se o nějaké náboženství nezajímá :DD

Roman71

Milá Agneto, pokud používání Božího osobního jména je takový hřích, divím se, že Jehova nepotrestal své vlastní proroky včetně Ježíše za to, že jeho jméno vyslovovali, používali v modlitbách a oznamovali.

Proč by si Bůh měl dávat jméno podle nějakých zvuků člověka? Jeho jméno, Jehova, znamená: „působí, že se stane“. To jméno je zárukou toho, že své sliby splní, postará se o to. Jméno si dal sám, nezávisle na jakémkoli člověku. Mimochodem, horší hřích je odstranit z Bible cca 7000 výskytů Božího osobního jména a nahradit ho nicneříkajícím popisným titulem, než Boží jméno používat a vyslovovat tak, jak si Bůh přeje, tedy s náležitou úctou. (Viz Bible, kniha Joel 2:31,32)

led

Agneta, Ježiš nenařizoval, ale přesvědčoval. V tom je rozdíl

Agneta

led >>> pokud vím, tak veksláky nepřesvědčoval aby neměnili před templem peníze, ale rovnou jim ten rowdy ty stoly převrátil – takže „nařizování“ tu fakt odpadá:DDD

gagaga

pepo, jeste ze nejsem buh ..ja bych to udelala uplne obracene :)

  • iv-

Agneta

:DDD