Hufnágl

Kdyby se vyvinulo univerzální rozpouštědlo, v čem by se mohlo uchovávat?

Nejlepší odpověď
Zvidatel

V univerzální nerozpustitelné nádobě, přece.

Další odpovědi
annas

Kdyby jsou chyby. Hypotetickým otázkám je dobré se vyhnout,
Přinesou jen hypotetické odpovědí, které nic neřeší, nepotvrdí to, že něco podobného se objeví., že budou projekt či jeho realizace přijaté..

Neskutečná podmínka.

Neříká se, např.

Kdyby byl Bavorov, kde jsou Vodňany…
Kdyby byly vlřece ryby, nebylo by třeba rybníka atd.

elkon

Jak je něco univerzální, tak to nestojí za nic. Ani to jinak nejde, je to od každého kousek a nic pořádně. Proto existují jednoúčelové výrobky.

Schluker

Teoreticky. V extremne silnem magnetickem poli.

mosoj

Nejkvalitnější rozpouštědlo je voda. Tak se podle toho zařiď.

cochee

Z principu nemůže existovat univerzální rozpouštědlo, protože existují dvě skupiny rozpouštědel (jak známo) – polární a nepolární a každá z těch skupin „funguje“ na jinou skupinu látek, které se vzájemně liší v jedné chemické vlastnosti a tyto dvě chemické vlastnosti prostě nemohou být „na molekule“ jakékoliv (téměř) látky (té látky, kterou máme záměr rozpouštět) přítomny obě dvě najednou.