Gus_Fring

Kdyby NATO nebo Ukrajina zaútočila na Rusko, byla by to obrana nebo defenziva?

Nejlepší odpověď
Drap

USA včetně NATA se vždy jen brání a zajišťuje demokracii po celém světě. Zpravidla však útočí první a potom hledá důvody proč to udělali. Třeba zase přijde na řadu humanitární bombardování, nebo něco podobného. Agresor je vždy ten, kdo zaútočí první. USA však má vyjímku, ti útočí pouze z důvodů zachování míru , demokracie a z důvodů ochrany lidských práv.

Další odpovědi
Kazatel

NATO se brání standardně preventivním útokem. Taky sekundární bombardování civilních cílů je oblíbeným evergreenem.

led

Verte neverte:
1 – Najprv sa vytvoria obete
2 – následne v záujme záchrany sveta sa nastrčí spoločenské vedomie
3 – až správne spracovná spoločnosť žiada tvrdý spravodlivý zásah proti zločincom, nastúpi ozbrojená sila („ozbrojené sily len plnia svoju povinnosť“
4 . kto získa?

_Bůh_

Obrana nebo defenzíva, prašť jako uhoď.

Kryšpín

NATO je obranný pakt to nebude útočit leda že by Ukrajina postupovala rychle k Moskvě tak bude NATO Ukrajinskou armádu jenom chránit.

Disraeli

Obrana nebo obrana?