Kepler

Kdyby nastala všeobecná mobilizace a hrozila válka na našem území, jak byste se zachovali?

Je to čistě jen teoretická otázka, takže neberme v potaz, jestli je vůbec něco takového možné.

Nejlepší odpověď
led

jiná odpověď

Keď muží bojujú, ženy sa starajú o zázemie. Tak je to snaď jasné, brániť vlasť možno aj bez zbrane potrebnou a poctivou prácou aj za tých, čo držia v ruke zbraň. Život sa nezastaví, pokračuje ďalej.

Další odpovědi
redy

jiná odpověď

Tak já bych se po…a, a pak bych vzala babčinu,sedla na letadlo a co nejdál pryč.

No a když bych byla jenom sama, tak platí jen první část věty – ale pak bych chtěla bojovat, sice nevím co a jak – ale asi by mi někdo řek…

Lamalam

jiná odpověď

Možné to zcela určitě je. Já jako žena nevoják bych asi zůstala někde hluboko v týlu (pokud by nějaký byl).

Pokud si prostuduješ, koho se týká branná povinnost, tak ti musí být jasné. že by šel každý, koho by armáda potřebovala. Ať už v boji, či v zápolí.

ten který je

Okamžitě s rodinou emigruju do bezpečí

Uprchl bych do nějaké bohaté arabské země,např.do Saudské Arábie.Až bych tam dorazil,otevřel bych si láhev whisky a začal nadávat místním policistům.Druhý den bych zašel na úřad zažádat o stavební povolení ke stavbě křesťanského kostela.Zcela jistě by mou žádost podpořili nějací místní stoupenci multikulturalis­mu,svobody a demokracie.

jepik

Uposlechnu rozkaz a půjdu bránit svou vlast

klumprt

Uposlechnu rozkaz a půjdu bránit svou vlast

Kdo má rád tuto zemi a váží si toho, jak dobře a svobodně se nám zde žije (lépe než 90–95% ostatních lidí na Zemi), tak by tuto zemi a tento stav měl bránit. Velmi se mi zamlouvá projekt aktivních záloh. Nemůžu se však do něj zapojit, protože už jsem v jiném služebním poměru, kde bych v popsaném případě jistě dostal nějaké rozkazy a jistě bych je plnil.

Nuk nuk

jiná odpověď

Budu upřímná a rovnou napíšu, že nevím, jak bych se zachovala. Nemám zkušenost s jinou válkou, než se Studenou a při té se aspoń dalo dýchat.

luckykubrt

zůstanu doma a nechám všemu volný průběh

Při své váze bych plnou polní nezvládl. Maximálně se bránit ve svém bytě. Ale asi těžko beze zbraní. Ať mají podobné podmínky jako v Sýrii. Oni utekli ze Sýrie, aby vedli válku tady. Tak jestli si myslí, že to budou mít jednodušší než u sebe ve své vlasti tak jsou na omylu. :P SMRT ISLÁMU !!!

briketka10

jiná odpověď

Asi bych se zařadila do houfu poutníků, kteří by šli do
nějakého krytu jim určených. Pokud by byl postaven,
kdyby nebyl. Tak nevím co bych dělala :((

bolak

jiná odpověď

Mě by do armády asi nevzali, protože hned na nějakým tom zkušebním bojišti bych začal střílet do vlastních, a řek bych, že tomu moc nerozumím.

Protože já tomu fakt nerozumím, jak poznám kdo je zlej a kdo hodnej? Jako že někdo nakreslí na mapě čáru, a všichni co budou za čárou jsou najednou zlý? Nemůžu přece střílet lidi jenom proto že mluvěj cizím jazykem. A kdybych se na to podíval logicky, tak válka prostě skončí až nebudou lidi co by proti sobě válčili, a střílet do vlastních je jednodušší, protože to vůbec nikdo nebude čekat, válka skončí mnohem dřív než kdyby proti sobě bojovali dvě stejně početné skupiny a tím vlastně zachráním spousty životů. A i kdybych tohle všechno pominul a řídil se jen pouhými rozkazy, tak co si pamatuju.. i na fotbálku jsem měl problém rozeznat, kdo je se mnou a kdo hraje proti mě, takže ať počítám jak počítám, stejně by to pro mě nakonec skončilo naprosto stejným scénářem, protože pochybuju že by si v tomhle případě druhá strana taky sundala trička.

anonym

Okamžitě s rodinou emigruju do bezpečí

Tohle to jistí.

Ještě bych tomu, kdo by nás napadl. poskytl finanční podporu, ať se ČR zbaví co nejdříve.

Rokio

zůstanu doma a nechám všemu volný průběh

Na co platíme daně!? Máme přece profesionální armáda, takže dál budu dělat to, co obvykle.

anonym

zůstanu doma a nechám všemu volný průběh

Seděl bych doma a pil v klidu pivíčko.

Mc Merkurion

Uposlechnu rozkaz a půjdu bránit svou vlast

… vzhledem k tomu, že jsem zatím stále v záloze, vojenskou knížku mám doma v šufleti, tak je asi jasné, co bych mohl dělat …

T.Ko

zůstanu doma a nechám všemu volný průběh

Anikitos

bude záležet kdo nás chce napadnout, když tak budu kolaborovat

Neguš

jiná odpověď

Bránit svou zem je snad samozřejmostí,každý asi trochu jinak,ale to jen teorie,skutečnost by byla asi dost odlišná. Lidé kteří do Evropy v posledním čase vstupují-z různých směrů-jako imigranti,jsou pro nás velmi nebezpeční,od těch hrozí i vojenský konflikt. A bránit se jejich agresivnímu chování by mělo být také samozřejmé.Bohužel představitelé některých evropských vlád a institucí se chovají zbaběle,sledují jiné cíle.

lu12

Uposlechnu rozkaz a půjdu bránit svou vlast

Nerevarin

Uposlechnu rozkaz a půjdu bránit svou vlast

Nemám ženu ani děti, jsem relativně mladý a fyzicky zdatný, takže bych se přihlásil dobrovolně do armády. Zřejmě to zní jako idealismus a pravděpodobně bych toho litoval, ale sedět s rukama v klíně a nic nedělat bych nemohl. Možná jsem staromódní, ale pořád věřím na vlast, byť jste za to dnes pomalu označen za nácka.

janhol

jiná odpověď

Tarzan

jiná odpověď

Zabiji prezidenta,ná­čelníka štábu a další zodpovědné osoby a budu doufat že se ke mě někdo přidá !
http://www.ima­gehosting.cz/?v=10246­6fnf.jpg

dědapetr

jiná odpověď

Nejsem zbabělec,tak bych uposlechl a šel bránit rodnou zem,svou vlast.A považoval bych to za čest,že mohu bojovat za tuto zem a naše děti,pro budoucnost tohoto národa.

Miloslav

Uposlechnu rozkaz a půjdu bránit svou vlast

Evžen Kičmer

nechám se superarbitrovat pro blbost

Kepler

Bolak: myslím, že ve válce vše funguje naprosto jednoznačně: kdo se tě snaží zabít je ten zlý, kdo ti pomáhá a chrání (tím nemyslím PČR 🙂 je ten dobrý. Tak to funguje od počátku historie lidstva.

bolak

No vždyť to říkám, takže Česká republika, a její zákony, vláda, policie, armáda nebo nevím kdo všechno, prostě všichni tyhle šaškové, který mě budou chtít poslat do bojové linie, kde na mě budou střílet, se mě tedy vlastně snaží zabít…

luckykubrt

Bolaku, ale když budeš střílet do vlastních tak ti cizí budou stejně střílet po tobě. To by jsi moc životů stejně nezachránil. A třeba černocha od bělocha snad ještě poznáš. Tedy ne všichni černí jsou špatní jen s těmi kalašnikovy a opásanými turbany a opasky s trhavinami. A kříčí: „Alláhu akbar !“ 😉

anonym

dudu opět nezklamal a nahlásil mou otázku, upřímně jsem i čekal, že to udělá, chudák.

Kepler

Dudu to udělal i za mně. Jsi fakt zrůda.

anonym

Pro tebe možná zrůda jsem, to je tvůj názor, já ti tvé názory neberu, jako ty mě ten, že ČR stojí za víš co.

anonym

odpověď*, už jsem z něj zblblej.

Kepler

Zpravidla dávám bod každému kdo odpoví na otázku bez ohledu na vlastní názor. Takže sorry Lamalam, palce došly.

talka

Sorry Keplere, palce došly.

led

Rokio, blahoslavená naivita. Je pravda, že v prvom rade nastupuje profesionálna armáda, ale hneď nastúpi záloha, bývalí vojaci ZVS a ostatní civili nastúpia na vopred určené práce na zabezpečenie chodu štátu a jeho hospodárstva.

Mc Merkurion

… von z toho vyroste …

Kepler

Tak, tak. Naše „profesionální armáda“ je slaboučká a špatně vyzbrojená. Jsou národy, které by nás utloukly čepicemi a my by jsme jim mohli jenom nadávat, nebo házet šutrama..