_Bůh_

Kdy zaútočí Rusko na Finsko?

Ukrajina uvažovala o vstupu do NATO, takže se samozřejmě Rusové museli bránit a vjet na Ukrajinu. Finsko dává přihlášku do NATO příští týden, takže logicky Rusko musí najet i do Finska. Ví někdo, kdy přesně?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Uvidíme, jak se Rusko zařídí, když ho obkličuje NATO. Se zemí, která vlastní jaderné zbraně, se jedná, ne ignoruje a embarguje.

Další odpovědi
led

Ach, Bože, ako autor bestseleru „Človek, tvor protiľudský“ ste použil takú prehľadnú zápletku, že čitateľ hneď od začiatku vie, kam autor smeruje. Dnes Leningrad nepotrebuje ochranný val a rožšírené predpolie, aby vojská Karelského frontu zaútočili na Fínsko. Dnes sa skutočná vojna vedie „bielymi goliermi“ pomocou počítačov, nie pušným prachom. Tak, ako to urobil teraz priateľ Zelenský, zavretím kohútika na plynovovode žiada výpalné.. Nejde vám plyn, nemôžete variť? nejdú vám továrne? zaplaťte mi výpalné! A vy tu vytvárate zbytočný útok na Fínsko. To je len klam telom. Odpútavanie pozornosti od skutočného cieľa.Skutočný cieľ je vaša peňaženka!

Pepa25

Představa, že válku vyvovalo „NATO, které štěká u dveří Ruska“ je směšná, ale bohužel někteří lidé jí věří. Mezi ty nejvýše postavené patří papež František https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/clanek/pos­tojem-k-valce-ztratil-papez-v-polsku-dalsi-stoupence-40396358 Kéž by aspoň toto lavírovní na obě strany dokázal přetavit v nějakou pomoc ve zprostředkování příměří, lae nevidím to reálně, moskevský patriarcha je na něm nezávislý a Kremlu je papež ukradený …

paul1

Za to, že se k hranicím Ruska blíží NATO je chyba Ruska. Museli s tím počítat. Nejdřív šli NATU naproti, když začali obsazovat Ukrajinu. A s reakcí Finska s Švédska museli počítat, pokud mají aspoň trošku zdatné prognostiky.

Lotr2008

Historia magistra vitae

aliendrone

Soudě z tempa operací na Ukrajině se toho tvé kosti v celku nedočkají. Prach z nich MOŽNÁ. ;) :D :D

aliendrone

Pepa25>>> A že jsem tak smělý Pepo25, CO bys na Putinově místě dělal ty? Škemráš, vyhrožuješ – NIC platné! Řečnická otázka, já to vím. Nejdříve bys položil věnec na hrob pašíka chrochty Vašíka, pak se zúčastnil průvodu za green deal a nakonec to všechno oslavil s LGBT komunitou ve veganském snacku. ;) :D :D

Pepa25

Nerozumím otázce: O CO měl Putin škemrat či vyhrožovat? O uznání připojení Krymu k Rusku?

aliendrone

paul1>>> Nějaké PODIVNÉ vnímání sledu příčin a následků, ne? Nevím kdo nutil Ukrajinu se cpát do NATO a nevím KDO ji k tomu VYBÍZEL. Ale když strkáš ruku mezi zavírající se dveře, tak se pak nesmíš divit následkům a i nejustrašenější psík začne kouset, POKUD je zahnán do kouta. Ale „nehodící se minulost“ je již ZAPOMENUTA, že? ;) :D :D

Tedy pokud tu historii nebudeš brát "Éj, pánko soudce, já nic, já nevinný! To on mi jen padl hubou na pěst. Asi tak 15×. ;) :D :D

_Bůh_

Feministka Schwarzerová: „Zodpovědnost za jaderný konflikt nenese jen agresor, ale i ten…kdo mu poskytne motiv“. Jestli tohle není geopolitický ekvivalent věty „říkala si o to, měla krátkou sukni“, tak už nevím.

_Bůh_

Ametyst: Rusko nemá důvod používat jaderné zbraně. Doslova nikdo na Rusko nezaútočil. Rusko z valné většiny obkličuje Čína a Mongolsko. Vezměte si prášky.

led

pseudo… „Rusko z valné většiny obkličuje Čína a Mongolsko.“ tieto vaše zemepisné znalosti sú úžasné. Viete vy vôbec, kde je Rusko? Vráťte školné!

_Bůh_

Led: to běžte říct mrtvolám na Ukrajině, vy peněženko

led

Ach pseudo… máte šťastie, že mňa je ťažko uraziť.
Pre vaše vyjadrovanie, mňa učili: „bojuj len s tým, kto je boja hoden. Vás stačí vyfackať.(aspoň viruálne)
K vášmu nicku: "kto si prisvojuje slávu iných, nie je toho hoden!“

led

Na rozdiel od vás, mám tam priateľov a neviem, či ešte žijú.

da ny

Své mrtvé (naznačili i někteří naši vojenští odborníci), má z části na svědomí současný prezident Ukrajiny). Kdyby ovládal politické „umění“ a brzdil své požadavky a vášně (před vpádem Ruska na východ země), řešil vše včas a snad, bez zbytečné krve. (z debat v TV).
Každý už „nepapouškuje“ Fialovy názor, řekne své, ovšem ne na čété..