Lásenka

Kdy zasadit hyacint, aby mi kvetl na Vánoce?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Loni jsem si sázela hyacinty koncem listopadu, aby mi vykvetly na Vánoce. Hlínou jsem je zakryla jen malinko. Nechala jsem je v nejteplejším pokoji na okně. Zalívala normálně, hlavně nepřelít

Další odpovědi
hanulka11

Nebo si kupte v květinářství „vázičku“ přímo určenou na hyacinty – kořeny budou ve vodě a cibule sedí v zúženém hrdlě a pěkně vám vykvete, když ho nyní do vázičky posadíte.

zde jsem vám opsala z receptáře

Hyacinty do hyacintových sklenic
Hyacinty rychlíme ve stejných substrátech jako narcisy. Další možností jsou také speciální hyacintové sklenice. Tuto sklenici může nahradit jakákoliv nahoře mírně zúžená nádoba nebo přiměřeně široká sklenice, kterou cibule nahoře nepropadne. Sklenice mají své zvláštní vizuální kouzlo. Do sklenice dáme vodu tak, aby dosahovala asi 1 cm pod cibuli. Ta postupně pustí kořínky, které do vody prorostou. Do sklenice se často vkládá ještě kousek dřevěného uhlí, prodlouží trvanlivost vody.