Daja_maja

Kdy si myslíte, že je věk na první lásku?

Ahojky. Tady Daniela. Chodím teď do 8. třídy, je mi teda 13. Už nějakou dobu jsem zamilovaná do spolužáka, všichni ve třídě to už nějakou dobu ví, i on sám. Dokonce mi s ním i přes učitelku domluvili sezení v lavici, takže s ním teď sedím, což jsem sice vždycky chtěla, ale já se před ním natolik stydím, že to vůbec nejsem já. Povahou jsem taková hodně šílená, ukecaná…Ale od té doby, co se mi fakt líbí, jsem úplně jiná. V té lavici sedím, úplně jak socha. Bojím se, že něco řeknu/udělám špatně. I spolužačky mi říkaly, že si toho všimly.
Co se týče jeho, myslím, že mě má rád (jako spolužačku) ,ale přijde mi, že od té doby, co ví, že se mi fakt líbí, už se semnou tolik nebaví. Není na mě škaredý nebo tak, právě se ke mně někdy chová moc hezky, omluví se při takových maličkostech, jako když se mě třeba omylem trošičku dotkne. Poděkuje, když mu něco třeba spadne a já mu to podám, takové maličkosti.
Přijde mi, že se ke mně chová jinak, než k ostatním holkám. Že se semnou tolik nebaví, ale za to má ke mně to chování milejší.
Holky říkají, že se prý možná přede mnou stydí.
Vlastně moje otázka je taková na více kusů.
Co si o tomhle myslíte?
Kdy si třeba myslíte, že je čas na takovou tu první lásku, nemyslím tím něco víc, co je pro větší…prostě klasická první láska.
Co bych měla dělat?

Jinak pokud vám tahle otázka přijde divná, tak se omlouvám. Ale jsem ze všechno zmatená, že nevím, co to všechno znamená, co mám dělat, mám vůbec něco dělat, nebo to nechat tak, atd…
Vás názor prostě.
(První laskou opravdu myslím jen to, že se mají kluk a holka rádi a tráví spolu čas, nic víc.)
Děkuji, Danča.

Nejlepší odpověď
jirka F

Já jsem opravdovou lásku měl až kolem 17 let ale každý jsme jiný dětskou lásku jsem měl samozřejmě také ale nebyla tak silná jako právě v těch 17.

Další odpovědi
Rokio

To je čistě individuální.

Drap

Láska kvete v každém věku. Já jsem se poprvé bezmezně zamiloval ve školce do paní učitelky.

annas

Zamilovat se může člověk v kterémkoliv věku, ale i když se říká, že jde o lásku, často to tak není. Láska je náklonnost těla, duše i citu – tedy spojení přátelství, úcty a „těla“.

Když jsem chodila do mateřské školy, byla jsem zamilovaná do kluka ze sousedství, chodil do 1. třídy a vedl mě za ruku .

Další tzv. lásky byly ve škole. a,vymizely s věkem. Když jsem po letech potkala spolužáka, byla jsem překvapená, že se ve školním věku stál mým „idolem “.

Dcera mé známé se zamilovala v 15 letech, chlapec byl o 2 roky starší. Když měla dívka 20 let, oba se vzali. Dívka čekala dítě, proto přerušila studium na VŠ. Ale dokončil jej o rok později. .

Jenže po 30 letech se manželé rozvedl, i když měli 3 děti. Někdy není vhodné už od končícího dětství mít pevný vztah a tvrdit, že je to láska na celý život.

Tvrdím, co se má stát, to se stane. osud vše zamíchá … . U každého je to jinak …

Viktorie II.

Věk na první lásku není ohraničen.

elkon

Je to otázka náhody. U každého to je jiné.

Roman71

Ve většině případů si myslím, že až po pubertě (po uklidnění „hormonální bouře“), dřív bych to nikomu neradil. Ušetříte si spoustu citových šrámů a zklamání.
Půjdete do vztahu více s rozumem a nedáte se tolik ovlivnit (po)city.

da ny

Na to není škatulka.
První lásky někoho potkají už v MŠ. Ty během ZŠ záhy končí. Během SŠ je to spíše „oťukávání“ (výjimečně na roky).
Zdá se, že tvá láska v 8. třídě je (nebo se strala) jednostranná.
Spolužák může být dobrý kamarád. Smiř se s tím, raději si od toho přestaň něco slibovat a očekávat. Nevnucuj se. Někdy je lepší, když je „láska odjinud“. „Co je v domě, není pro mne“, může to ušetřit mnoho nepříjemných chvílí.

paul1

To je různé, já jsem se zamiloval bohužel ale jen jednostranně v 15 letech, moje zamilování nebylo bohužel opětované. Byla to spolužačka Běhounková. Asi jsem
byl pro ni příliš mladý. Už je to dávno pryč, ale stále vzpomínám, i když je to víc jako 60 let, moc se mi líbila. Vidím, že máš „vyřídilku“, tak ji použij a dej mu najevo, že o něho stojíš.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Karina111

Vypadá to, že se mu líbíš. Udělej první krok (pozvi ho na zmrzlinu nebo jen tak ven) a pospěš si, jinak ti ho vezme jiná.