Avatar uživatele
Mp2

Kdy se podle etikety dávají dárky oslavenci ?

Byl jsem pozván na oslavu 60tin veřejně známého člověka, bude tam tak 80 lidí.

Kdy mám oslavenci dát dárek ? Aby nevítal 10 lidí zasebou a neměl plné ruce..
Při příjezdu, při přivítání nebo je na to vyhrazen nějáký určitý moment ?

Díky.

Upravil/a: Mp2

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz před 712 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ak tam má byť 80 ľudí, tak je dobré, keď to vezme do rúk nejaký organizátor.
Najlepšie je sústrediť všetky dárky na jedno miesto v štýle „putovnej výstavy“. To by organizátor osláv mohol vedieť.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Nevím jestli zrovna tohle etiketa nějak upravuje. Pokud se jedná o oslavu, víc lidí, tak to taky znamená i víc dárků. Ty se většinou dávají někam bokem – k sobě, na jedno místo a rozbalují se až pak. Taky je možnost mu to dát rovnou nebo nechat na rozbalení na později.. jde taky o to, kdo to pro tebe je a co je na „pořadu“ dne, jak to probíhá, jestli je tam i nějaká hostina a podobně (to jsou pak chvíle, kdy většinou není vhodné mu to dávat… leda by to byl vyjímečně nějaký dárek, který bys chtěl, aby rozbalil před ostatními při hostině ;)).
Přišli jste hromadně nebo přícházíte každý zvlášť? Pokud hromadně, tak většinou vás „někdo“ vyzve, kam dát dárky. Pokud přicházíte po jednom, tak většinou dárek přebere a odnese ten, kdo otevírá dveře (který už ví, co a jak nebo kde jsou dárky).
Souhlas s led, ovšem ani větší oslavy nemusí mít organizátora… to už záleží, kde je oslava a jak probíhá. Dělají se i velké oslavy, kde se sejde plno lidí někde doma přímo u oslavance a nic moc se neorganizuje – jen klidně i sám oslavenec nakoupí nějaké pití, zákusky a podobně, ale to je tak vše.

Já bych to moc neřešil. Dárek je vždy vítaný (pokud to není záměrně „škodlivý“ dárek) :D nestresoval bych se kvůli tomu.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek