e1232851@trb

Kdy se na Islandu střídá polární den s polární nocí?

a naopak polární noc s polárním dnem?

Nejlepší odpověď
annas

Island nemá polární noci. Nejkratší dny na severu země jsou kolem 3–4 hodin.

V některých horských oblastech však místní obyvatelé nevidí slunce několik měsíců, protože slunce je příliš nízko nad horizontem a za horami. Například ve městě Isafjordur ve Westfjordech byste neviděli slunce mezi 10. listopadem a 20. lednem. Tam je světlo, ale ne příliš, jen stínové světlo.

Island má polední slunce, ovšem během června a začátku července a žádnou skutečnou noc mezi koncem dubna a polovinou srpna (pouze soumrak).

Přesné datum závisí na zeměpisné šířce míst – více severních islandských měst má více světla a více dní bez noci v létě, než třeba Reykjavík, který je na jihozápadě.

https://www.qu­ora.com/Does-Iceland-get-polar-nights

Další odpovědi
Kepler

Polární den ani noc na Islandu nenastává, protože celé jeho území leží těsně pod polárním kruhem. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Island#/me­dia/File:Map_of_I­celand.svg

aliendrone

KEPLER!!! ANNAS!!!
Ruku na srdce – nezaslouží si tato otázka spíš odpověď:

ad 1 každý polární večer
ad 2 každé polární ráno

Nebo tak něco. No uznejte… ;) :D :D