Dedokol

Kdy se mi vrátí hlas?

Zdravím, už třetí den nemůžu mluvit. Nic jiného mě není, piju vincentku, čaje, cumlam pastilky na bolest v krku, jim antibiotika… nevíte, mám strach, ze to neprejde. Jak urychlit léčbu?

Odpovědi
Edison

  1. Proč do sebe pereš antibiotika? Znáš příčinu?
  2. A co ti na to řekl dochtor?
  3. Tady ti tohle nikdo nevyšetří.

anonym

1/ Pracuješ v práci, kdy používáte hlas?
2/ Dodržuješ hlasovou hygienu během mluvení?
3/ Bavil ses o tomto problému s odborníkem?

Důležité je dodržovat hlasovou hygienu, prát do sebe prášky nedává smysl, když neznáš přímou příčinu.

akaš

Antibiotika bez doporučení odborníka raději ne. Ale pokud zaberou na zánět hlasivek, měly by začít fungovat již druhý den. Pokud jsou hlasivky překřiklé, antibiotiky je můžete spíš poškodit. Bohužel foniatričtí odborníci jako emeritní primář plzeňské foniatrie MUDr. Zdeněk Krejsa, který léčil herce a zpěváky obstřiky hlasivek, jsou již bohužel po smrti. V Praze to dělávali před 40-ti lety na foniatrické klinice v Žitné ulici. V každém případě navštivte odborníky. Léčit se sám moc dobré není. Je to stejné, jako byste používal babská doporučení – výluh z cibule nebo černého kořene.