bolak

Kdy naposled jste byli v kostele a co vás tam zavedlo?

ta budova s tím gymnastou… známe všichni

Nejlepší odpověď
anonym

Je to už hezky dlouho. Zavádí mě tam zvědavost, zajímá mě architektura historických objektů a jejich interiér. Bohužel je většina kostelů mimo mše uzavřena, při mších tam nelezu, vzájemně bychom se s věřícími rušili. Nakukovat přez mříže mě nebaví.

Další odpovědi
manon

Taky chodím do kostelů za krásou, uměním…naposled v červenci 2012 – tuším 26. kolem 11,00.
Obřad v kostele jsem zažila naposled asi před deseti lety – půlnoční mše vánoční. No a jako dítě si matně vybavuji jednu svatbu.

hanulka11

byla jsem v červnu v Řecku – vždy zapálím svíčky ,za ty co s námi už nejsou – u nás do kostela nechodím

Katusa

Minulý víkend při příležitosti Dnů evropského dědictví, zajímal mne interiér kostelů ve městě, kde bydlím, ale kam se běžně nedostanu, protože jsou zavřené, ani běžné mše se v nich neslouží.

honza19hk

do kostela jsem zavítal naposledy když jsem byl uplně nalitej a nevěděl kam jdu,

johana 56

Tento víkend.V každém místě,které navštívím,do kostela zajdu.Každý je svým způsobem unikátní,je zde co obdivovat.Je to místo,kde vnímám,že i sebevětší rebel pokorně skloní hlavu a cítí zvláštní atmosféru,která ho nutí na chvíli se zamyslet…

Damiana

Ve Spáleném poříčí u Sokolova. Bylo to pracovně a odehrávala se tam nějaká včelařská taškařice. Svěcení medu, nebo co. Ale bylo to docela progresivní, včelaři byli už v deset ráno dost rozpumprdlíkovaní medovovinou, vedro, kostel narvaný k prasknutí, obří včela s erbem obce visela hned vedle toho tvého „atleta“…:-)
Jestli se ale počítá i synagoga, tak ta je zatím poslední – v Rakovníku, byla tam zajímavá výstava obrazů.

marijakes

Minulý víkend při příležitosti Dnů evropského dědictví v Lipníku n. Bečvou. Nejsem věřící, ale když jsem někde na výletě a kostel je otevřen, vždy tam nakouknu a fotím výzdobu a architekturu, hodně mě zajímají i varhany.

david22

Já ti dám, gymnastu!
Doplňuji:
tytyty – hrozím ti vstyčeným ukazováčkem. Takhle se rouhat na veřejnosti.

dudu

Ač ateista, musím se pane kolego důrazně ohradit proti Vašim způsobům vyjadřování. Přibrzděte prosím napříště při označování budov svoji nevymáchanou „ústa“.
Určitě byste nelibě nesl na svoji adresu třeba přízvisko „ten s tím boláky osypaným rypákem“! Omlouvám se, ale fakt jste mě naštval.
Jinak naposledy jsem jako turista navštívil koptský kostel v egypské Hurghadě letos v černu. A věřte, že bylo od průvodkyně co poslouchat i uvnitř chrámu na co koukat.

bolak

dudu: Omluva se přijímá.

bolak

Damiana: v rakovníku jsou mnohem zajímavější věci než synanoga…

myslím že tohle si hrubě prokaučovala :)

Damiana

😁)))) To je fakt, ten nejzásadnější živý obraz mi jaksi unikl…:-)

bolak

david22: na mě ukazováčky neplatěj, vybrals špatnej prst…

david22

🙂