Rokio

Kdy myslíte, že Česko vstoupí do digitálního věku, pokud ještě nenastal?

Co je digitální věk, nechám na vás. Napište svůj subjektivní názor na toto téma.

Nejlepší odpověď
Edison

Co máš na mysli „digitálním věkem“?? Velmi daleko je třeba Estonsko. Najdeš jistě dostatek zdrojů na netu, co všechno u nich je možné. Jen doplním, že když jsme tam chtěli dodat tramvaje, tak e-identita byla jedna z podmínek a může si ji tam vyřídit kdokoli, není nutné ani občanství.

Další odpovědi
aliendrone

Tak v digitálním věku jsme – ať se nám to líbí nebo ne. Pouze někteří to ovšem odmítají akceptovat. ;) :D :D

anonym

Nic takového jako digitální věk vymezeno není a ani mne nenapadá kde bych s vymezením něčeho takového začal. To co technologie naší doby definuje jsou v podstatě jen digitalizace (ta je sama o sobě jen o změně způsobu ukládání či přenosu informací) a automatizace, což je takový pomalý pozvolný proces při kterém se postupně oprošťujeme od činností které jsou příliš nudné a rutinní než aby smysluplně zaměstnaly lidský mozek a předáváme tuto činnost spolehlivějším a rychlejším strojům a softwaru. Sami tak můžeme hledat uplatnění v oborech které naplno využijí lidskou schopnost improvizace a kreativity. Není to žádný konečný stav, není to žádná vymezená éra je to jen pozvolný vývoj …