NiCMOCBOY

Kdy musí řidič vysokozdvižného vozíku vybaveného zádržným systémem (bezpečnostní pás) být tímto pásem připoután?

Nebyl jsem připoután, byl jsem vyfocen a řešen dopisem, což se mi pochopitelně nelíbí.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Je-li VZV vybaven zádržným systémem, tedy pásem, je povinností řidiče jej použít. Porušil jsi předpis a jsi řešen oprávněně.
A mimochodem ty máš papíry na VZV? Každý rok proškolován? No asi ne.

Další odpovědi
anonym

Vždy jako řidič VZV musíš dodržovat platné předpisy vzv,které jsou stanoveny v tvém podnklu a při každorčím školení na vzv.
Tudíš jsi povinen mít bezp.pás zapnutý při jakékoliv jízdě.

cukrar

Řidič VZV musí být připoután za jízdy a při manipulaci s břemeny. Když stojí, nepracuje, vystupuje, seřizuje apod., nemusí být připoután.

Awe

Musíš být připoutaný i když na vzv pouze sedíš a nikam nejedeš…

jáára

musíš být připoután.

Jde o to, že kdyby se ještěrka převracela, tak z ní nesmíš vyskočit. máš se chytnout volantu a zůstat na sedačce. když vypadneš – je po tobě