uncle Sam

Kdy lidé začali pokládat fotografování za samozřejmé?

Nejlepší odpověď
Alesh

Já si myslím, že to byl pozvolný proces a také to závisel a závisí taky na lokaci, neboť třeba doteď jsou na zemi místa, kde lidé určitě nepovažují fotografování za samozřejmé.
Pokud to vezmu tak nějak podle sebe, tak bych to viděl tak, že ta „samozřejmost“ přišla s nástupem digitálního fotografování. Tedy v podstatě s podstatným navýšením udělaných fotek. Zkrátka člověk už nemusel šetřit film, fotil kdejakou kravinu a tak nějak se přestal „aranžovat“ kvůli fotkám.

Další odpovědi
Emefej

Já fotografuji přes 50 let a celou dobu to považuji za samozřejmé. Fotil i můj táta a před ním děda. I oni to jistě považovali za samozřejmé.

Lamalam

V civilizovaném světě to bylo asi od počátku minulého století po rozšíření svitkového filmu a následně kinofilmu.