DanVancz

Kdy je nejlevnější elektřina?

Zdravím, neznáte někdo nějakou tabulku nebo graf, v kolik je '' v průměru '' nejlevnější elektřina a kdy nejdražší, samozřejmě že to bude večer, v noci, ale kdysi jsem viděl super tabulku ale už ji nemůžu najít, jsme u innogy v moravskoslezském kraji, díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
Edison

Co se tedy informovat přímo u svého dodavatele? Kontakty jsou určitě na webu a podle reklam jsou velice sdílní a všechno vědí. Jinak sazbu nastavuje po síti signál pro HDO a to podle aktuálních odběrů. V určitém časovém úseku musí být jednotlivé sazby v pevně daném poměru.

ČEZ třeba tady: https://www.cez­distribuce.cz/cs/pro-zakazniky/spinani-hdo.html
Něco tady: https://www.top­srovnani.cz/ak­tuality/kdy-jde-doma-nocni-proud

Další odpovědi
Hlada

Do zdroje jsem dal stránku, na které jsou odkazy na časy spínání HDO všech tří distributorů.

Zdroj: https://www.vyhodna-energie.cz/blog/5/e­lektrina/casy-kdy-je-nocni-proud-kdy-je-denni-proud-cez-e-on-pre

mosoj

Pokud se jedná o nízkou sazbu, není samozřejmé ,že to je večer a v noci!

Také není samozřejmé, že sazba platí ve stejnou dobu pro celé území ČEZ či EON. Kvůli rovnoměrnému zatížení rozvodné sítě je celé dodavatelské území rozděleno na více oblastí. Dokonce to mohou být i jednotlivé čtvrti města či ulice.

K tomu aby jste zjistil kdy vám je účtována nízká sazba el. energie potřebujete vědět váš aktuální kód ( dá se vyčíst na přijímači HDO) a aktuální časy spínání tohoto kódu v jednotlivé dny týdnu. Zjistíte u vašeho distributora ČEZ, EON, nikoliv u vašeho dodavatele. Taktéž zde zjistíte i ten spínací kód.

Hlada sice zadal stránku, ale bez toho kódu, prd se dozvíš!!

dubraro

Nejlevnější elektřina je tehdy, pokud ji odeberete před elektroměrem.

Dochy

Teď už jsou snad všude hodiny s HDO (v domácnostech). Nižší sazba je daná kódem HDO (někde bude napsán) a ten musí odpovídat nasmlouvanému tarifu (Pro některé tarify je nízká sazba po většinu dne, pro některé tarify je jen pár hodin)
Podle mně by bylo rozumnější aby se nízká sazba spínala spíše podle aktuální situace, ale pokud se nemýlím, spíná se podle předem nastaveného rozvrhu, který lze dohledat na stránkách distributora.

Silová elektřina pro velkoodběratele se pak řídí jinými pravidly (pokud se nepletu)

Dominno

já co jsem hledal nejlevnějšího dodavatele tak nejlevněji momentálně vychází jak s plynem tak elektřinou www.armexenergy.cz

pida3456

Pokud tě zajímá noční proud, tak jak ho poznat, kdy se spouští zjistíš tady

Zdroj: https://www.na­setreno.cz/noc­ni-proud/

Michálek1245

Elektřina je logicky nejlevnější v momentě, kdy ji využívá co nejméně lidí. Na druhou stranu konkrétní ceny v konkrétní čas ti řekne tvůj dodavatel elektřiny, protože ty výkyvy v tomhle ohledu můžou být fakt různé a třeba v sídlišti, kde se směňuje budou ty ceny trochu jinačí. Proč? Protože se tam prostě žije i v noci.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

orestez

Nejdražší elektřina musela být v době faraónů. Nebyly elektrárny. Dnes se stává zase drahou komoditou. Proč?

Edison

Jak vidno na několika stránkách, tohle si musíš pozjišťovat sám u svého dodavatele, podle kódu svého HDO, nebo podle zákaznického čísla.