Alesh

Jakého poskytovatele elektřiny a plynu?

Momentálně mám obojí od ČEZu. Zálohy plyn mám necelé 2 tis. a elektřinu 7 stovek.
Nedávno mě uháněla baba z Bohemia Energy. Trochu mi vadilo, jak se vnucovala a pak se mi tam nezdály nějaké ty poplatky, resp. penále za kdeco.
Teď jsem koukal na MND. U plynu mi tvrdí podle záloh úsporu 2700 Kč a u elektřiny 800 Kč. Dá se tomu věřit?
Jinak u obou firem jsem našel dost rozstřelené recenze, tj. někdo chválí do nebes, jiný zas úplný opak.
Tak mě zajímá váš názor.

Odpovědi
Kepler

Zkus najít nějakou společnost, která ti bude účtovat na základě výsledků aukcí cen na trhu. Já jsem tak přešel od ČEZ. Vyúčtování. které mě čeká ještě neznám, ale věřím, že jsem neprodělal.

nyjono

My jsme spokojený s Innogy. Stav se u nich s fakturami a oni ti hned udělají nabídku s výší záloh.

ivzez

Mně více vyhovuje odebírat plyn od plynařů
a elektřinu od dodavatelů elektřiny.

autacek

Popravdě nerozumím příliš obavám a porovnávání servisu jednotlivých dodavatelů.

Plyn či elektřuna půjde ať odebíráte od kohokoli, důležité je dodržet funkční princip → platím, nemám co řešit, účtují mi smluvenou cenu.

Rozdíly nastávají většinou v sankcích, pokud si neplním své povinnosti tak, jak jsem se zavázal.

Vůbec nechápu lidi, kteří slyší na konkrétně nic neříkající reklamu typu „průměrný zákazník s námi ročně uspoří 10 tisíc“. Jistě, a vyjdou-li vás spotřeby na 10 za rok, budete odebírat zadarmo, ne? 😉

Třeba u plynu vím, že distribuční poplatky jsou více méně konstantní, zajímá mne tedy hrubá cena komodity, kterou si porovnám. Tak že když mám 1 MWh za 560, tak je mi úspora oproti konkurenční nabídce třeba 820, celkem jasná.

Dochy

Před cca 2 lety jsem se přihlásil do aukce k dtestu. Vyhrála 3E, pár tisíc ročně mi to uspořilo. Zůstal jsem u ní i loni, úspora novou aukcí by nebyla výrazná. Zkoušeli mně zlanařit od MND, ale po porovnání to byla zhruba plichta, na jedné komoditě bych pár stovek ročně ušetřil, na druhé pár stovek tratil, nestálo mi to za to dělat kvůli tomu nějaké změny.

Bacha, tím že já jsem u 3E neříkám že bude výhodnější pro každého. 1. můžeš být v jiné situaci, 2. tarif z aukce je myslím trochu výhodnější než běžně nabízený.

Doporučuji zkusit tu aukci, nebo porovnej aktuálního poskytovatele s nabídkou třeba právě 3E, MND apod. A bacha i na smlouvy/podmínky, některé tarify jsou s úvazky a pokutami.

OmnyLee

Já bych věřil nezávislý kalkulačce, když si tam hodíte svoje údaje z posledního vyúčtování tak uvidíte, kdo vám vyjde v topce. A zkušenosti jsou hodně individuální záležitost, ohánět se pak sankcemi mi přijde zbytečné, protože ty má snad každá firma, aby sebe ochránila. To mají i operátoři a podobní. Já mám z erú kalkulačky bohemii energy už druhým rokem a zatím vše v pohodě nemám k nim výtky. Tak si to zkuste porovnat a uvidíte.

Dominno

Pokud chcete ušetřit, tak rozhodně Armex Energy, at se jedná o plyn či eleketřinu, levnějšího jsem na trhu dosud neviděl, za mě udělali i změnu dodavatele

Alesh

@Kepler: A konkrétně?