Broccoli

Jaké máte zkušenosti se změnou dodavatele plynu?

Jakého dodavatele plynu máte? Našla jsem srovnavač cen plynu http://srovna­niplynu.cz/ . Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Je pravda, že změnou dodavatele ušetřím?

Nejlepší odpověď
cochee

Nyní máme plyn od Vemex energie, přešli jsme od Bohemia Energy a předtím od ČEZu a ušetřili jsme fest – ale pozor, nic není tak jednoduché, jak vypadá. Předně jsme ušetřili fest proto, že také hodně spotřebujeme, plynem jednak topíme a jednak ohříváme část naší spotřeby teplé vody; pochybuju, že by ušetřil stejně někdo, kdo na plynu pouze vaří 🙂 A za druhé – k tomu Vemexu jsme se nedostali jednoduchým přehlášením, ale zúčastnili jsme se energetické e-aukce na dodávku energií, kterou Vemex vyhrál. Takže si myslím, že cenový rozdíl proti předchozímu dodavateli byl ještě o něco lepší, protože běžnému zákazníku Vemexu asi taková cena jako v té aukci nabízena není (má spekulace).

Edit: ta „plynová kalkulačka“ je určitě fajn, ale… Při výpočtu je třeba odsouhlasit „Obchodní podmínky“ a hned první věta zní:
„Uděluji společnosti Ušetřeno.cz s.r.o., se sídlem Jemnická 1138/1, Praha 4, 140 00, IČ 24684295, DIČ 24684295, souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním osobních údajů, které ji poskytuji.“
Takže zase si někdo zdarma udělá databázi identifikačních údajů, se kterou pak bude kupčit…

Zdroj: http://www.aa­aplyn.cz/kalku­lacka-ceny-plynu/#

Další odpovědi
jmhad

Nic není zadarmo. Tenhle sprostředkovatel získá na Vás kontakt, který výhodně prodá. Nemá přeci žádnou logiku, aby pro porovnání jakékoliv ceny bylo nutné uvádět jméno a kontakty. Současně tento zprostředkovatel nedává žádnou záruku za to, že co vypočítá bude po uzavření smlouvy skutečností. Ale pokud už se někdo rozhodne tuhle nabídku zprostředkování využít, je bezpodmínečně nutné si podrobně přečíst obchodní podmínky toho nového dodavatele, kterého si vyberete.
Proto bych tomuto webu nevěřil a zjistil bych si nabídky u jednotlivých dodavatelů. Chtěl bych ještě doplnit, že cena od dodavatele je jen část celkové ceny. Je tu ještě distribuce a další. A těch se změna smlouvy netýká.

anonym

Zkušenosti žádné, protože u nás je jenom plyn PB v lahvích. Ale chtěl bych, ten na topení a ohřívání.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.