Kdy duševně nemocného zpacifikuje jeden městský policista na obchůzce a služebním vozem ho odveze k lékaři a kdy musí

nastoupit vyjednávač, těžkooděnci, zásahová jednotka, hasiči, záchranka ?

Nejlepší odpověď
Damiana

Větší zásah je potřeba, pokud je dotyčný ozbrojený nebo veřejně ohrožuje (např. hrozí bombou). Také pokud zadržuje a ohrožuje lidi nebo má dokonce rukojmí. Když je třeba zabarikádován v místnosti a hrozí větší nebezpečí – pro něho samotného i pro okolí.
Jestli tropí povyk pouze na ulici nebo v dopravním prostředku, stačí obvykle zásah jedné policejní hlídky.

Další odpovědi
pusinka50

když je nebezpečný sobě a nebo okolí, jednoznačná klauzule.