Zbynas

Kdy dostanu zpět ŘP?

V dubnu 2011 jsem se vybodoval – přišel jsem o ŘP na 1 rok. Občas jsem jezdil dál, v srpnu 2011 mě chytili = maření výkonu úředního rozhodnutí. V říjnu jsem od soudu dostal 1 rok zákaz řízení.

Ruší se původní trest a platí jen nový? Tzn. vrácení ŘP v říjnu? Nebo se tresty sčítají? Nebo trest od soudu pouze potvrzuje původní trest?

Lze požádat o zkrácení trestu o polovinu? Jak u soudu?

Děkuji …
Doplňuji:
Ocko: děkuji. Nabytí právní moci rozsudku je 20. října 2011. Lze požádat o zkrácení tohoto trestu rozhodnutého soudem? Ještě jednou moc děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Zbynasi, z rozsudku by mělo být zřejmé, jaký trest Vám byl vyměřen. Původní trest jste svým chováním nepřijal a výchovný efekt, k němuž směřoval, jste svým chováním porušil. Proto Vám byl vyměřen trest nový, jehož účinnost platí ode dne nabytí právní moci rozsudku. Zjistěte si, ke kterému datu nabyl rozsudek právní moc. Od té doby máte zákaz řízení na 1 rok.

Doplňuji:
Zažádat o zkrácení trestu si samozřejmě můžete u soudu, který rozsudek vynesl.
Jen Vás prosím, už ty naše zákony konečně berte vážně. Tento trest Vám byl vyměřen za jejich nedodržování.

Další odpovědi
jmhad

Tohle by mělo být v rozsudku soudu.Podle mého názoru se jedná o dva nezávislé případy kdy druhý nastoupí v platnost po vypršení prvního a duben 2013 to řeší – po testech a psychologickém vyšetření.Žádost o zkrácení na polovinu si podat můžeš,ale v tomto případě zbytečně. Ale,jak uvádím,vše by mělo být v rozsudku soudu.