Avatar uživatele
Nassin

Kdy chodí slepice spát?

I když jsme kdysi chovali slepice, tak kurník byl z ruky a když jsem šel posbírat k večeru vejce , všechny kury už byly na hřadech, jen jedna seděla pod nim, a ty ostatní na ni kálely. Ale kdy chodily spát jsem nezjistil.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, autacek, jirka F před 1115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Slepice chodí spát se slepicemi. Pěkně svorně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jakmile denní světlo je už slabé a proto na potravu prdlajs vidí. A určitě to mají i v genech – skrýt se před nočními predátory.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Brzy, ale není to úplně stejné. Záleží na osvětlení kurníku a každé jednotlivé slepici. Asi na to kápl Kepler s těmi důvody, ale není to zas tak jak nás kdysi učili, že sl. potmě vůbec nevidí. Slepice prý vidí podobně jak člověk a dokonce vidí i část UV spektra. Osobní zážitek: Drtíval jsem občas kosti na drtiči, což byla vždy pro slípky atraktivní záležitost a bitka o zob. Ale jednou jsem se do toho pustil večer, byla už prakticky tma. A slípky v kurníku to uslyšely a všechny vyběhly ven zobat.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_dMDrRgA­e8I

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jakmile se začne stmívat. Ráno zase vstávají za rozbřesku, To znamená, že v zimě jdou spát třeba už po čtvrté hodině a vstávají až druhý den v osm. Každý den se to mění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Při stmívání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Za soumraku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… kolem klekání, v zimě vo hoďku dřív, v létě klidně i vo dvě dýl, ale než zapadne slunko v létě nevydržej …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek