Nassin

Kdy chodí slepice spát?

I když jsme kdysi chovali slepice, tak kurník byl z ruky a když jsem šel posbírat k večeru vejce , všechny kury už byly na hřadech, jen jedna seděla pod nim, a ty ostatní na ni kálely. Ale kdy chodily spát jsem nezjistil.

Nejlepší odpověď
hapiky

Slepice chodí spát se slepicemi. Pěkně svorně.

Další odpovědi
Kepler

Jakmile denní světlo je už slabé a proto na potravu prdlajs vidí. A určitě to mají i v genech – skrýt se před nočními predátory.

EKSOT123

Brzy, ale není to úplně stejné. Záleží na osvětlení kurníku a každé jednotlivé slepici. Asi na to kápl Kepler s těmi důvody, ale není to zas tak jak nás kdysi učili, že sl. potmě vůbec nevidí. Slepice prý vidí podobně jak člověk a dokonce vidí i část UV spektra. Osobní zážitek: Drtíval jsem občas kosti na drtiči, což byla vždy pro slípky atraktivní záležitost a bitka o zob. Ale jednou jsem se do toho pustil večer, byla už prakticky tma. A slípky v kurníku to uslyšely a všechny vyběhly ven zobat.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_dMDrRgA­e8I

Drap

Jakmile se začne stmívat. Ráno zase vstávají za rozbřesku, To znamená, že v zimě jdou spát třeba už po čtvrté hodině a vstávají až druhý den v osm. Každý den se to mění.

nyjono

Při stmívání.

elkon

Za soumraku.

Mc Merkurion

… kolem klekání, v zimě vo hoďku dřív, v létě klidně i vo dvě dýl, ale než zapadne slunko v létě nevydržej …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.