Kepuč

Mají kočky lidi za ošklivé blbce?

Taky vám to tak přijde? :D

Nejlepší odpověď
dudu

Podle odborníků nás mají za poněkud přerostlou kočku s níž se vyplatí dobře vycházet.

Další odpovědi
eleonnore

Nesouhlasím s Kurou, pes se rozhodně nedá považovat za hloupé zvíře. Srovnávat kočky a psy je jako srovnávat jablka s hruškami. Mám doma obojí a vím, o čem mluvím, můj pes už kolikrát vyzrál na našeho kocoura :D

Záleží vždy na kočičce. Třeba ten náš nás při návratu domů vítá, otírá se o nohy, skáče na nás a mňouká. Jídlem to nebude, v misce má pořád plno. Chodí s námi spát, leze za námi dokonce na záchod…

U venkovních koček občas ten dojem mám :D

klumprt

Kočky jsou samotáři. K člověku se mají, protože je to pro ně výhodné. Je tam teplo a strava. Nějaké to hlazení občas je taky příjemné.
Že by byly chytřejší než psi, bych neřek. Neexistují záchranářské kočky, které hledají zasypané lidi, nejsou slepecké kočky, nejsou kočky vyhledávající výbušniny, drogy a nebezpečné pachatele. Nejsou ani kočky hlídací. Když se kočce chce tak vám tak maximálně zredukuje populaci myší žijících ve vaší nemovitosti. Poslušnost psa nerovná se hloupost. Vyplývá ze smečkového způsobu života. Dobře vychovaný pes je pes, který má své jasné postavení ve smečce, tomuto postavení rozumí a je s ním spokojen.

Kura

Kočka je osobnost, není to hloupé zvíře jako např. pes.
Za ošklivé blbce nás určitě nemají, ale chovají se přesně podle mota stránek na FB : Bydlím u své kočky.
Absolutně ovládnou dům nebo byt.
;-P

mosoj

Chovají se k tobě, tak jak se chováš ty k nim.

lukas.zmizik

specielně pro Kura:
Naše kočky se kamarádí se psy a psi se kamarádí s kočkama. Nevím jak jsou na tom s myšlením jiné kočky, ale ty naše považují za ošklivého blbce člověka, který dokáže pojmenovat kočičího kamaráda jako hloupé zvíře. A já s nimi plně souhlasím. Vím, že i kdyby se ze mne jednou stal bezdomovec, pes zůstane semnou, kočka se naopak přesune k další nejbližší misce se žrádlem.

Kura

Pro Klumprt : Nebudu rozebírat jestli jsou záchranářské kočky nebo ne apod. Šlo mě o to, že pes je jen sluha, který bude dělat co ho člověk naučí. Jeho poslušnost je dána domestikováním tohoto zvířete, pohodíte-li jej v lese tak tam umře hlady, ne steskem, ale hlady. Pes jako zvíře je domestikováno na 100%. Kočka stále je predátor a vyhodíte-li kočku u silnice stejně jako psa, kočka druhý den bude mít útočiště i potravu. /// Vyhazování zvířat je otázka sama pro sebe, jestli by neměl být zákon, na povinné čipování zvířat, ke kterému by patřilo i to, že pokud bude zvíře nalezeno odhozeno, v nejhorším případě, uvázáno v lese a ponecháno osudu, bude tomuto „majiteli“ zakázáno chovat jakékoliv zvíře. To platí i na ty zmrdy, co dostávají dotace na koně a krávy a pak vidíte ubohá zvířata v metrovém hnoji a pan podnikatel je na Madagaskaru na dovolené. Za tohle bych trestal úředníky, jenomže ta pakáž sedí v teplíčku a dotace jen rozdává, kontrola žádná.

eleonnore

Klumprt má pravdu minimálně v tom, že poslušnost psa je dána jeho „smečkovým způsobem život“. Stejně, jako to má vlk, nejbližší příbuzný psa, který žije společensky a váže se na svoji skupinu.
Kočka se vyvíjela po statisíce let odlišně. Není to vůbec otázka inteligence, ale letitého vývoje odlišných druhů.
Jestli pes vyhnaný do lesa zemře hlady je taky na diskuzi. To už asi závisí na rase psa nebo na jeho konkrétní povaze. Čivava by si dost možná neporadila, do pár hodin by jí ulovil nějaký větší dravec. O loveckého psa, který v sobě pudy přirozeně má (nebo by měl mít), bych se nebála. Mám doma kokršpaněla a v blízkosti kachen bych se bála pustit ho z vodítka. Pud je silnější než já, nevidí, neslyší a chce lovit. U psa stále není nic jako „domestikace na 100%“. Buď si psa nikdy neměl(a), nebo s nimi máš velmi malé zkušenosti. To ti nechci vyčítat, jen bych tak soudila podle srovnání mých a tvých zkušeností.
S vyhazováním zvířat se shodneme, trestat! :)