Zvědavý

Kdy byla spáchána největší loupež v historii??

Při které bylo ukradeno nejvíce peněz? Díky

Nejlepší odpověď
bolak

A co Bernie Medoff? 50 miliard dolarů zas není tak málo.

Další odpovědi
Drap

Nebyla to náhodou kuponová privatizace?

gecco

Nebyla-li největší, pak mezi největší rozhodně patří – ´velká vlaková loupež´ – na dnešní hodnotu tehdy ukradli cca 1,4 mld Kč…
😉

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Velká_vlako­vá_loupež

Děda Louda

7. 11. 1917.

lexx

Gecco zas rychlejší, ano byl o tom i film

setapouch

Spousta majetku nebo peněz změnila majitel v dané době s požehnáním autorit, přesto ne zcela legálně, rozhodně ne morálně. Jde o nejrůznější otevírání ústřic (Nero), ředění zlata v mincích, výkupné zlatem (conquistadoři), peněžní reformy nebo privatizace. Všechny tyto akce měly jediný cíl, přinést peníze jejich autorům.