štamgast

Kdy byl vyroben první dotykový telefon?

Ptal jsem se na barevný, teď na dotykový :)
Doplňuji:
Jak se jmenoval-jako typ?

Odpovědi
Vojtěch

První dotykový telefon vyrobila IBM již v roce 1992. Jmenoval se „IBM Simon“ a neměl žádná fyzická tlačítka. Ťukalo se prstem nebo perem na monochromatický displej.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Smartpho­ne

JanVal

Omyl, první dotykový telefon vyrobila firma Apple již v roce 1983.

Zdroj: www.zive.cz/bles­kovky/prvni-dotykovy-telefon-apple-vznikl-uz-v-roce-1983-takhle-vypada/sc-4-a-161753/default.aspx

hanny 2

Nokia byla první kdo vyrobil dotykový mobil!!! A to již v roce 2004!