Kepler

Kdy byl postaven první mrakodrap v dnešním slova smyslu?

Od jaké výšky si vlastně budova toto označení zasluhuje?

https://pixaba­y.com/cs/photos/mra­kodrap-singapur-obloha-modr%C3%A1-3184798/

Nejlepší odpověď
annas

"Nelze jednoznačně určit skutečně první mrakodrap na světě. Podle nových studií se jím s největší pravděpodobností stal už v roce 1870 Equitable Life Assurance Building v New Yorku.

Právě při stavbě této budovy byly použity všechny technické inovace, které byly nezbytné pro stavbu mrakodrapů v pozdějších letech. Přesná výška této budovy není známa. Nejčastěji je uváděno 43 metrů a to tehdy stačilo, aby dvakrát převyšovala okolní zástavbu. atd. "

http://www.mra­kodrapy.com/2011/08­/historie-mrakodrapu-1870-1890.html

Výška mrakodrapu – otázka v archivu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/od-kolika-pater-nebo-metru-je-stavba-mrako

s odkazem na zdroj ve Wikipedii

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mrakodrap

Další odpovědi
Edison

Ale no tak… UTFG (wiki): „Mrakodrap je výraz používaný k označení výškové budovy, která je souvisle obyvatelná (resp. využitelná pro kanceláře apod.), a jejíž výška přesahuje minimálně 100 metrů, podle jiné klasifikace 150 metrů. Za mrakodrap se nepovažuje vyhlídková věž či vysílač… První moderní mrakodrap světa Home Insurance Building v Chicagu, postaven 1885“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mrakodrap

aliendrone

Jednak se to píše s pomlčkou, druhak genealogie dynastie Drapů sahá daleko do dnes již zapomenuté minulosti. Jediné co víme o mrako-Drapech jsou tyto hypotézy:

  1. M. je příslušníkem rodu nepřehlédnutelně vysokým.

nebo

  1. M. je příslušník rodu velmi idealistického zaměření, žijící tzv. „s hlavou v oblacích“.

Každopádně je pravděpodobné, že žádný takový příslušník NEBYL „soudruh PŘÍSLUŠNÍK“. Ostatně nejrelevantnější bližší informace může podat zdejší zástupce dynastie. ;) :D :D

Kepler

alien: aha, tak to mě nenapadlo 🙂 Když jsem se zamyslel nad kolegyní „led“, tak mě taky napadly nějaké hypotézy:

  1. je studená jako psí čumák, trhá skály a spí v mrazáku
  2. rozsvítí se jí, jen když se chytne elektrických drátů
  3. jde o tvou alternativu: Laciný Experimentální Dron, tedy prototyp, který by měl být sériově vyráběn a dostupný širokým masám.

aliendrone

Kepler>>> No TOTO! JAK jen můžeš mne přirovnávat k té entitě démonické, hanbaté skoro jako ty a vůbec mužům zkázosnosné? :o

Nebýt toho, že jsem si dobře vědom, že až si to dotyčná přečte, sešle na tebe strašlivou kletbu „Perpetua bezerectialis“, musel bych deklarovat Forever War! Máš kliku. ;) :D :D