dust8

Kdy bude v ČR euro?

Nejlepší odpověď
successful

Věřím (a doufám), že nikdy.

Další odpovědi
anonym

Očekávám, že klekne dříve, než by to hrozilo. Euro tak, jak je postaveno, nemá valnou budoucnost. Myslím si, že chyba je na straně snahy o jednotnou měnu. Namísto toho, si umím představit dvojměnu, nebo oddělený kapitalistický trh. Asijské modely ukazují, že přímý přístup do otevřeného trhu je cesta do pekel.

Kepler

Je otázka, zda-li vůbec bude. Zatím chybí politická vůle a 3/4 obyvatel Česka je proti přijetí eura. Přitom jsme se my i dalších 5 států bez eura zavázali k jeho přijetí.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Euroz%C3%B3na#­Podm%C3%ADnky_pro_vstu­p_do_euroz%C3%B3ny_­%E2%80%93_kon­vergen%C4%8Dn%C­3%AD_krit%C3%A9ria

Tomáš1234

Dokud o tom bude rozhodovat ČNB, byť nepřímo, tak nikdy. Připravili by se tím o dobrý koryto, což pochopitelně nikdo z nich nechce.

Pepa25

Záležím na dalším vývoji v EU, kdy a jaké přijdou krize atd. Odhaduji kolem roku 2030, tedy za 10 let.

Ametyst

Když už se provalilo, že euro je politický projekt a nikoliv ekonomický, stalo by se z nás po přijetí eura další Řecko. Euro vyhovuje pouze Německu.

Boy 13

Já si myslím, že ještě si na euro počkáme. Nejdříve by musel být průzkum veřejného mínění, analýzy, reakce investorů a podniku. Dříve než za 20 let tedy roku 2040 nebude si myslím. To je ale můj subjektivní odhad, možná se myslím, a euro tu bude u třeba za rok nebo dva.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Kepler: Situace v EU se mění k horšímu každým rokem. Byli bychom hloupí, kdybychom to ignorovali a nepřizpůsobili se.

Pepa25

Ametyst: Opět tvrzení bez argumentů, pouze s odkazem na emoce („byli bychom hloupí“) …