Avatar uživatele

Kdy bude umělá inteligence lepší než lidská inteligence?

Vědci a technici už mnoho let pracují na vývoji umělé inteligence vše začalo u programů pro šachovou hru a dneska je zde snaha vytvářet programy umělé inteligence pro prohledávání internetu, bankovnictví, a letecký průmysl.

Hlasujte v anketě

Jiná možnost 75% 2020 25% 2030 0% 2040 0% 2050 0% 2060 0%

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jiná možnost

Nikdy. Vždycky budou existovat úkoly, které budou pro umělou inteligenci příliš složité.


Avatar uživatele
Zlatý

Jiná možnost

V mnohých případech je tomu tak už dnes.


Avatar uživatele
Bronzový

2020

Doplňuji:
Pokud to bude UI v daných oborech a pro dané situace, věřím, že brzo. Stroj dokáže lépe "promyslet" varianty a najít optimální řešení.

Co se týče UI jako takové - kde stroj / program se učí sám sebe nezávazně na oboru, jednoduše se učí to co ho "baví", to je zatím hudba budoucnosti - nicméně nezdráhal jsem se hlasovat pro rok 2020 :)

Už dnes jsou systémy, které analyzují internet a tvoří něco jako centrální mozek na úsudku z dostupných informací, je jen otázkou času, kdy na základě získaných informací začnou generovat tyto "věci" informace nové, nové pohnutky - jde o to, kdy bude zlom, že si zařízení uvědomí samo sebe :)


Avatar uživatele
Registrovaný

Jiná možnost

Doplňuji:
Téma "umělá inteligence" se možná někomu zdá dramatické. Určitě si to představujete podle nějakého filmu v televizi, kdy roboti ovládnou Zemi a podobně. Ve skutečnosti je "umělá inteligence" v informatice spíše matematický obor...
nejlépe se hodí na situace, kde jsou předem daná pravidla, a "inteligence" prostě projde všechny možnosti (nebo, když by to z časových důvodů nebylo možné, tak např. všechny možnosti do určitého počtu kroků), a podle nějakých (opět: předem daných) pravidel je ohodnotí. Jako rozhodnutí vybere možnost s nejvyšším dosaženým skóre. To samozřejmě není "umělá inteligence", ačkoliv je za ni často předkládána.
Jestli jste měl na mysli simulaci pomocí neuronových sítí, případně přímo simulaci dějů v lidském mozku, to už je jiná vesnice. Ale i tady je to úkol na desetiletí, a ani potom, podle mého názoru, nebudeme mít nikoho, kdo by za nás rozhodoval. Pořád to bude pomůcka - jako jsou třeba počítače teď.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3217
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 941
Zlatý led 720
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.