quentos

Kdy a proč spařovat stonek řezaných květin horkou vodou?

Nejlepší odpověď
annas

Slyšela jsem to u růží.

Je to tak.
„Zvláštní péči zaslouží řezané růže. Životnost jim prodloužíte, pokud nožem lehce oloupete nebo oškrábete vrchní vrstvu pokožky v dolní části stonku, asi v délce 5 centimetrů nad řezem. Tuto spodní část stonku pak na několik vteřin spařte horkou vodou a ihned vložte do vázy. Horká voda roztáhne pletiva v místě seříznutí a stonek lépe nasává vodu, květ pak vydrží 10 až 14 dní v pokojové teplotě. Oloupání kůry pomáhá u většiny kvetoucích dřevin nebo dřevnatějících trvalek.“

Jak pečovat i o jiné květiny ve váze se dovíte v odkazu

https://www.du­mabyt.cz/rubri­ky/zahrada/kve­tiny/o-krase-a-trvanlivosti-rezanych-kvetin_26143.html

Další odpovědi
elkon

Neslyšel jsem to, ale pokud vím, tak se růže nemají střihat, ale řezat. Stonek se seřízne šikmo, do vázy se dá vlažná voda a do ní buď přípravek, který dostaneme v sáčku při nákupu svázaných růží, nebo stačí kostka cukru.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.