Avatar uživatele
Veverka 115

Kdo vytvořil první počítačovou klávesnici?

Doplňuji:
Počítačová klávesnice co je zapojena do PC.První se jmenovala PC/XT klávesnice a kdo ji prvně vytvořil.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3113 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

není jasné, nač přesně se ptáš...jestli na rozložení klávesnice, nebo první použití samostatné klávesnice jako takové, protože dřív byla klávesnice, vycházející v podstatě z psacího stroje, součástí počítačů...takže podrobnější historie viz. odkaz
http://www.svethardware.cz/…
Doplňuji:
PC XT jen označení osobního počítače firmy IBM a tahle klávesnice byla jeho součástí (žádná kompaktibilita jako dnes)...a mám obavu, že konkrétní jméno se nedozvíš, protože je to práce týmu IBM...

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Prvních si budeme všímat právě klávesnic, které jsou s počítači PC neodmyslitelně spojeny už od jejich počátků. To ale neznamená, že se nepodíváme ještě dále do historie, právě naopak. Klávesnice svým vzhledem vycházejí z vynálezu amerického inženýra-tiskaře Christophera L. Sholese (některé zdroje uvádějí Scholes), jenž žil v 19. století a v roce 1868 si nechal patentovat první psací stroj. Sholes sice nemůže být považován za jediného člověka, jenž se na zrodu psacího zdroje podílel, ale je to právě on, kdo je s tímto vynálezem spojován nejvíce, na čemž se markantně podepsalo i jeho uvedení QWERTY rozložení kláves.
vice ve zdroji...http://www.svethardware.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

K Vývoji klávesníc sa viažu tri mená:
1 - systém QWERTY / QWERTZ - "amerického inženýra-tiskaře Christophera L. Sholese (některé zdroje uvádějí Scholes)" (viď Funna a badisko)
najpoužívanejšie písmená anglickej abecedy (AOEUIDHTNS) čo najviac od seba...
2 - štandard, ktorý sa ale nie príliš uchytil – Dvorak, nazvaný podľa jeho vynálezca Augusta Dvoraka. Toto „konkurenčné“ rozloženie kláves je založené na tom, že už spomenuté najčastejšie používané písmená anglickej abecedy sú umiestnené v prostrednej rade, čo umožňuje napísať viac než 3000 slov bez pohybu rúk.
3 - "Ještě lepší klávesnice, než verze DVORÁK je MALT klávesnici vymyslel Lillian Malt.Malt - klávesnice ruší znaky v řadách, dává větší využití palce a usnadňuje dosažení backspace a další běžně klíče. Na rozdíl od klávesnice DVORÁK, nicméně, MALT verze vyžaduje speciální hardware."
zdroje:
http://www.fi.muni.cz/…
http://www.essortment.com/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava