CTTON

Kdo všechno má jurisdikci na území USA?

Pokud USA není signatářem eu ani mezinárodního soudu tak na území USA má jurisdikci jen USA samotné?

Nejlepší odpověď
annas

"Federální jurisdikce (USA)
Federální jurisdikce se týká právního rozsahu pravomocí vlády ve Spojených státech amerických .

USA jsou federativní republika , která se řídí ústavou USA , obsahuje padesát států a federální obvod, které volí prezidenta a viceprezidenta , a která mají ve své národní jurisdikci další území a majetek. Tato vláda je různě známá jako Unie, USA nebo federální vláda.

Podle ústavy a různých smluv zahrnuje právní jurisdikce Spojených států teritoria a teritoriální vody.

Legislativní odvětví
Jedním z aspektů federální jurisdikce je rozsah zákonodárné moci
Článek čtyři ústavy Spojených států rovněž stanoví, že Kongres má pravomoc vydávat zákony respektující území nebo jiný majetek patřící USA. Federální jurisdikce existuje nad jakýmkoli územím, které podléhá zákonům přijatým Kongresem.

Soudní odvětví
Americký právní systém zahrnuje jak státní soudy a federální soudy . Státní soudy projednávají případy týkající se státního práva a takové federální zákony, které se neomezují pouze na projednávání u federálních soudů. Federální soudy mohou projednávat pouze případy, kdy lze určit federální jurisdikci. Konkrétně musí mít soud jak věcnou příslušnost ve věci žaloby, tak osobní příslušnost nad stranami.

Federální soudy jsou soudy s omezenou jurisdikcí, což znamená, že vykonávají pouze pravomoci, které jim přiznává ústava a federální zákony"

atd. váíc

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Federal_ju­risdiction_(U­nited_States)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.