Janča101

Kdo už si něco objednal z TEMU?Zkušenost???

Odpovědi
elkon

Švagr nakupuje často, říká, že je to levné a dodání trvá tak kolem tří týdnů.

iceT

Zkušenost mám dobrou, teď si přítel objednal i oblečení, tak jsem zvědavá, jak bude sedět. Doba dodání tak 14 dní max. Přímo na stránkách mají uvedeno 6 až 12 pracovních dní.

Filip84

Já.

Zkušenost je positivní.

Asi tak: já tam kupuju jenom hadry, nekupuju tam Hebel elektrický.

Je pro to několik důvodů: 1. nepoužívám moc elektrických Hebel – mám počítač (z Aukra za cca 3t), mám rejžovar (normálně z eshopu, myslím, že CZC, za cca 1.5t), pračku Druže Tito mi ti se kunemo (repasovanou od opraváře praček za cca 2.5t, a po zkušenostech ani jinou pračku, než je Druže Tito mi ti se kunemo, moc jako nechci), samovar (normální, z Tuly, Made in USSR a je na něm ještě cena v sovětským rublu, přímo vyražená do plechu, z Aukra za cca Kč 200.00), sporák (Mora, má přes 30 roků, a když mu nehřála plotýnka, tak jsem všecky ty litinový plotýnky koupil, vyměnil a vyčistil jsem mu ty spínače těch plotýnek – je to strašně jednoduchý zařízení, nepředpokládám, že bych v dohledné době potřeboval nový sporák), chladničku (z DDR, Klarstein, úplně klasická chladnička s kompresorem a chladícím médiem, takže co pár roků se nechá médium zkontrolovat a doplnit a jinak to vydrží) a mám telefon (debiluodporny, voděodporny, páduodporny, s uživatelsky výměnným akumulátorem, nabíjení přes mini USB-B Kabel, tlačítkový, s KaiOs, takže má VoLte, například, ale pořád je to telefon, ne kapesní počítač co umí také telefonovat, za cca 1.8t), 2. když už ten elektrický Hebel koupím, tak mi to vydrží dlouho, počítač minimálně pět roků, samovar přežije i atomový hřib, pračka tak deset roků (tak 2× nechám, mezi tím, vyměnit ložisko, v podstatě se vyměňuje, až odejde motor, programátor nebo praskne kříž), chladnička taky tak nějak, nebo o něco méně, mobil taky minimálně pět roků (pokud si ho nepřejedu autem, nebo tak něco), sporák je prakticky nezničitelný, 3. chci elektrický Hebel se zárukou, a v nějaký garantovaný kvalitě (ne, že by to byl nějaký extra zázrak, ale alespoň něco!), což třeba pračka z lidový Číny má problém přežít dva roky a 4. Finanzwache se zaměřuje právě na zásilky s elektronikou, jak je to „měkké“, prostě hadry, na 99% to nechá být (vím, mám známou, co robí na celním ouřadu). Já si to umím sám proclít, mám datovou schránku atd., takže ušetřím, ale i tak, ona potom ta cena, třeba, placatýho krámu je taková, že se to ani nevyplatí, třeba ze 3t je skoro 5t.

S hadrama jsem spokojený. Komunikace v angličtině byla, zatím, bezproblémová, platba kartou taky, dodání něco mezi 1 – 4 týdny, ale tak jako v průměru počítej ty 2–3 tejdny, co Ti tu už ostatní napsali. Jednou se mi stalo, že mi poslal hadry malý (asijský mám XL, ono nejde ani o vejšku, Japonci nebo Korejci nejsou o moc menší, než já, ale jsou větší surikaty), tak jsem mu to napsal, a jak to hodlá vybavit. Chtěl foto, poslal jsem mu foto, omluvil se a druhej den poslal nový galaty s tím, že ty starý ani nemám posílat zpátky, že se mu to nevyplatí. Ono, totiž, podle práva ČLR s tím nese náklady, a to já jsem mu tam hned napsal, jak jsem mu psal v tý zprávě o tý velikosti, včetně toho, že vím, kterej ouřad v jeho provincii má na starosti dohled nad tím, že to dodržuje. 😂 Tak dodržoval – víš co! 🤷🏽‍♀️😎 A potom, nechce blbý hodnocení a negativní recenzi, že.