Spartaboy

Kdo určuje co je in, co se nosí, a co ne?

Znáte někoho takového?

Odpovědi
zjentek

No příběh přece, určuje to příběh. (;

Například v současnosti se doslova protrhl pytel s Converskami a Vanskami a začínají se poslouchat walkmany, tos věděl? No a může za to vyloženě Stranger Things, resp. seriál, jeho příběh 🤷‍♂️

rrihamirek1

Zpravidla celebrity, modni policie, VIP Prima news a podobne lacine vykriky. Kdo ma cas se tim zabyvat, at se zabyva. Stejne si do hrobu vohrnuty kalhoty nevezme. 🙂

jáára

OSA

Rokio

Podle mě společnost. V módě je to, co má většina lidí.

Ametyst

Globální korporace a masmedia. Ti synteticky namíchají Špice girls nebo vyrobí hvězdu i z lachtananebo jinak bezvýznamných Kardashians. Cokoliv podobné vařené nudli se hodí.

WalterBishop

Já nosím jenom laboratorní plášť, protože ven skoro nechodím. Teď jsem byl 12 dní zavřený v laboratoři a prováděl kouzelné experimenty s alternativním vesmírem.

Justin1

Řekl bych, že to dělají módní návrháři a marketingová oddělení firem, které vyrábějí oblečení, boty a podobně.

Filip84

Nikdo jiný, než ten který konkrétní jedinec.

Pak záleží, zda jde o jedince s potřebnou dávkou osobní integrity, tedy individualitu, nebo jedince přimknutého k referenční skupině.

Osoba s potřebnou dávkou osobní integrity se pojmem bez obsahu „in“ zabývat nebude. Není nikde řečeno, že individualita musí být „ztělesněním módy“, ale lze konstatovat, že jí nebude úplně Wurst, co má na sobě. No, takže bude sledovat nějaké trendy, nechá se inspirovat, a pak se nějak rozhodne. V každém případě, bude to její rozhodnutí.

Osoba přimknutá k referenční skupině se bude řídit referenční skupinou. Když to bude referenční skupina „Wlastenz und Nazi“, no tak víš, co je pro ně „in“. Když bude jejím idolem Kim Kardashian, no tak bude sledovat, co nosí Kardashian Familie. Když to bude referenční skupina „konservativní“, a la „zapadlí svazáci“, tak se bude oblékat, jako když soudruh Gottwald řval z balkonu. Retro je, vůbec, projevem nedostatečného sebevědomí. A tak by šlo pokračovat.

Producenti oblečení, kteří si ho nechali za směšné peníze vyrobit v nejmenované rozvojové zemi otrockou a dětskou prací (protože jest to levné!), ho chtějí prodat co nejdráž, a co nejčastěji. S kvalitou jít dolů donekonečna nelze, ale změnit trend lze i třikrát denně! No, tak se zaplatí „cellebritám“, aby se oblékly do toho, co chci prodat, a výsledek se dostaví. Některé věci jsou prosté, ne? 🙂