Vinpe

Kdo to byl Músá al – Chórezmí?

Nejlepší odpověď
annas

První odkaz v Google.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Al-Chorezm%C3%AD

„Abú Abd Alláh Muhammad Ibn Músá al-Chórezmí Abú Dža'far (Chwárizmí, Chovarizmí, Choresmí), arabsky أبو عبد الله محمد بن موسى الخوارزمي ابو جعفر‎‎, krátce většinou al-Chwárizmí nebo al-Chorezmí[1] (780? – 850?) byl perský matematik a astronom.“

"Jeho prostřednictvím se evropská věda seznámila s indickou poziční soustavou výpočtů a s číslem 0 (nula)

Pochopil algebru jako samostatnouj matem. disciplínu, zavedl označnování neznámé symbolem x.

Jeho jméno se stalo latinizovalo a stále se základem slova alagoritmus.