Weroniq

Kdo střeží tajemství různých receptur např. Coca Coly a dalších?

jak se předává tajemství nějaké receptury jedinečného výrobku? kolik tak lidí ve firmě může vědět, z čeho se to skládá a co kdyby z firmy odešli, tajemství nesmí přece vynést třeba konkurenci.. ale co když ta osoba zemře, kde je receptura zapsaná a kdo se ji smí dozvědět?

Nejlepší odpověď
Kubas11

Původní recept je uložen v jedné bance ve státě Atlanta v USA. Banka se jmenuje SunTrust Bank a majitelé jim dali 48,3 milionů akcií společnosti Coca Cola, aby recept nevydali nebo nezneužili. Manažeři banky navíc sedí ve správní radě Coca Coly. Když přijde o peníze kvůli úniku receptu Coca Cola, přijde o ně i samotná banka. Velmi vychytralé. Společnost také udržuje jistou politiku. A to dost přísnou, skoro až paranoidní. Dva lidé, kteří recept znají, například nemohou letět ve stejném letadle. Ve výsledku je to ale dost zbytečné. Jedna z hlavních příchutí Coca Coly pochází z rostliny koka, což je ta samá rostlina, ze které se pak vyrábí kokain. Americká vláda povolila jen jedné jediné společnosti tuto rostlinu do USA ve velkém dovážet. Hádejte komu? Ano, Coca Cole. Takže i kdyby někdo získal jejich tajný recept, stejně by nemohl Coca Colu vyrábět, protože by neměl dostatek koky. A navíc, kdyby někdo další dostal možnost přivážet do USA koku, víme o jiných způsobech, jak si z téhle rostlinky vydělat peníze, než z ní vyrábět pití…

Další odpovědi
Drap

Kaýdá firma si své receptury hlídá sama, a má proto i svá pravidla. U složitějších receptur to někdy bývá tak, že celou recepturu nezná nikdo zná jen část. Orginál receptůr bývá uloženo někde v sejfu a dosne ji samozřejmě dědic.

fcoop

http://www.li­veportal.cz/ze-sveta/ctyri-nejvetsi-tajemstvi-na-svete

brokol

to je konkrétně ohledně Coca Coly, ale co třeba Sacher dort a ostatní?

fcoop

Kubas – obšlehnout cizí odpověď,a pak jako odpovědět-príma fígl.

Kubas11

Dal jenom odkaz měl to dát on !!