jirka F

Kdo se směje naposled ten se směje nejlíp?

Jak řekl Burian v jednom filmu: Tak to se potom nachechtáme.Je to ale opravdu pravda?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to pravda. „Ten, kdo se směje naposledy, se směje nejlépe“, znamená, že vítězství by nemělo být vyhlašováno předem, protože život se mění mnoha směry a u toho kdo se nyní cítí úspěšný, může dojít k neúmyslné změně. Jedná se tedy o výzvu k ovládání pýchy. Přísloví se také často používá, když někdo dosáhne vytouženého cíle, zatímco soupeři ho předbíhají nebo je za jeho úsilí kritizován.
😄

Další odpovědi
elkon

Také se říká „kdo se směje naposled, ten má dlouhý vedení“.