Rokio

Kdo se dopustil přestupku, když jsem přecházel přechod pro chodce, který byl u závory?

Šel jsem k přechodu pro chodce a rozhlédl jsem se. Vlevo byl řidič, který zrovna stál před závorou a vpravo jely auta. Asi po 20-ti sekundách mi řidič vpravo výrazně zpomalil a rukou pokynul, že můžu zebru přejít. Já jsem se chystal klusem přeběhnout přechod, ale skočil jsem tak přímo řidiči zleva do jízdní dráhy, který mi kvůli tomu řekl jednu hodně sprostou nádavku na písmeno P. Vozidlo bylo asi jen dvacet centimetrů ode mě.

poznámka: Závora se samozřejmě během těch 20-ti vteřin otevřela, aby řidič zleva mohl jet.

Pak ten řidič odjel a jsem sprintoval za ním, abych se mu omluvil, ale už jsem to nestihl, nebo mě neslyšel.

Jestliže bych šel s tím na policii, schytal bych to od příslušníka jenom já, protože jsem se sice rozhlédl, ale špatně (tentokrát jsem šel přes přechod rychle), nebo také on za tu nadávku?

A kterého jsem se konkrétně dopustil přestupku a který přestupek spáchal ten řidič kromě urážky na cti?

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. Nevím, kde se přechod pro chodce dělá u závor. Je to blbost, protože pak může chodec zablokovat auta která stojí na přejezdu – následuje průšvih pokud se budou zavírat závory.
  2. Chybu jste udělali oba. Řidič si má chodce na přechodu hlídat, chodec se má rozhlídnout a nemá co znenadání skákat do vozovky.

Další odpovědi
ivzez

Těsně před zahájením přecházení je potřeba
se znovu podívat vlevo. Chyba byla na tvé straně.
(Policie pokud vím nadávky neřeší.)

Měl bys být rád, že jsi tady a ne třeba v nemocnici.

mosoj

Dává-li chodec najevo, že hodlá přejít po přechodu, řidič je povinen mu to umožnit.
Chodec nesmí vkročit na přechod náhle a nečekaně, což zde zřejmě nebylo.