zjentek

Kdo schvaluje vyhlášky města?

Aby mohly být vyhlášky vyhlášeny.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

§ 84 odst. 2 písm. h) zákona o obcích: „Zastupitelstvu obce je vyhrazeno vydávat obecně závazné vyhlášky obce“

Další odpovědi
led

Prednosť má vždy nová verzia zákona. To znamená v súčasnosti je platný citát použitý v odpovedi annas

Vysvetlenie:

V odpovediach Bobek 2 a marci1 bol použitý
ZÁKON
ze dne 12. dubna 2000
o obcích (obecní zřízení)

Pravomoc zastupitelstva obce
§ 84
(2) Zastupitelstvu obce je vyhrazeno

  1. vydávat obecně závazné vyhlášky obce,

podpísaný:
Klaus v. r.
Havel v. r.
v z. Rychetský v. r.

V odpovedi annas bol použitý novelizovaný zákon
č. 128/2000 Sb.
Částka 2/2003
Platnost od 13.01.2003

Pravomoc zastupitelstva obce
§ 84
(2) Zastupitelstvu obce je vyhrazeno

  1. navrhovat zástupce obce do ostatních orgánů obchodních společností, v nichž má obec majetkovou účast, a navrhovat jejich odvolání,
  2. vydávat obecně závazné vyhlášky obce,

podpísaný
Předseda vlády:
PhDr. Špidla v. r.

Odkazy na tieto zákony nevkladám, každý si ich môže voľne prečítať z voľne dostupných zdrojov.

annas

Bohužel Bobek 2 nedoložil zdroj, takže v jeho odkazu bez zdroje jsou uvedená jiná čísla ze zákona.

Jeho znění je totiž ze staršího zákona o obcích č. 128/200 Sb.

"Úplné znění č. 2/2003 Sb.Úplné znění zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), jak vyplývá z pozdějších změn
Platnost od 13. 1. 2003

"Díl 2
Pravomoc zastupitelstva obce

§ 84

(1) Zastupitelstvo obce rozhoduje ve věcech patřících do samostatné působnosti obce (§ 35 odst. 1).

(2) Zastupitelstvu obce je vyhrazeno

  1. vydávat obecně závazné vyhlášky obce" atd.

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2003-2

marci1

„Zastupitelstvu obce je vyhrazeno vydávat obecně závazné vyhlášky obce“ (§84 odst.2 písm. h) zák. o obcích):
Platné aktuální znění: https://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-o-obcich-obecni-zrizeni/uplne/#ak­tualni-zneni

led

Malá rada,
pri zákonoch si treba všímať aj dátum schválenia a podpisy.
Novelizované zákony majú pôvodnú hlavičku, ale je tam novší dátum schválenia a podpis vtedy aktuálneho oprávneného predstaviteľa štá­tu.