šejk_staňa

Kdo nese odpovědnost za kolaudaci bytu, když je byt družstevní a později přejde do OV?

Dobrý den, rád bych požádal o radu, jak postupovat v následujícím případě. V roce 2005 jsem v bytě prováděl stavební úpravy, na které bylo potřeba stavební povolení. V té době byl byt družstevní a já byl řádným členem. V r. 2009 jsem byt odkoupil do osobního vlastnictví. Nyní po 5-ti letech jsem zjistil, že přestavba v bytě nebyla zkolaudována. Jak dále postupovat? Kdo nese zodpovědnost, když veškeré úpravy proběhly v době, kdy jsem nebyl majitelem bytu, pouze členem družstva, které jej vlastnilo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Jako současný vlastník budeš muset o kolaudaci požádat ty.

Další odpovědi
Zbynas

U nás to při přechodu do OV bude řešit družstvo, které pak zanikne, respektive přejde na společenství vlastníků. Za nějaký poplatek. Ale jinde to může být jinak.

zzzzz

odpovědnost za kolaudaci nese ten, kdo byl stavebníkem. Pokud jste si stavěl něco sám, jen se souhlasem družstva, je vaší povinností to zkolaudovat. Kdo žádal o stavební povolení? Komu bylo dáno? Ten musí kolaudovat.