Gabe

Kdo mi vysvětlí, jak je možný,že kněží ve jménu Boha za války žehnali Hitlerovým dělům a tankům?

Nejlepší odpověď
anonym

Tahle doba byla těžká i pro ně,každý i oni jsou lidi i oni měli obavy o svůj život,tehdejší krutost se nezastavila ani před nimi.

Další odpovědi
irij

Ve jménu víry zabila církev statisíce lidí. Tohle mne nepřekvapuje.

quentos

ve jménu Boha se ve středověku upalovaly čarodějnice, tak čemu se ještě divíte … církev má plnou hubu Boha vždy tehdy, když se jí to hodí do krámu.

poa.li

Nebylo to pravé žehnání. Jen divadlo pro občany. Myslím, že skutečný duchovní by asi zbrani žehnat nedokázal..

mojitek

co byste chtel od cirkve?V historii bylo vic valek „ve jmenu boha“ nez kvuli uzemi ci majetku…

jendahun

Fašouni a jejich svatá válka,byla pro církev menší zlo,než bolševici,jakožto neznabozi a v lepším případě pravoslavní.Kla­sická ukázka pokrytectví i charakteru církve a ostatně i lidovců. Myslím si,že to, aspoň Hitler a další pohlaváři,nemysleli s tou církví moc vážně.Vyznávali nějaké pseudokulty,staré germánské božstvo a dokonce si zvali budhisty z Tibetu.

Kukucz

No a kdo jiný by jim měl žehnat? Cukráři?

Terryle

Ono se to dá brát různě a jde o to, jak to ten kněz myslel, samozřejmě tajně a ve své hlavě. Dovedu si představit „žehnání“ s myšlenkou „kéž tahle zbraň zničí co nejmíň životů“ nebo „ať tahle válka skončí co nejdřív“. Oficiálně to ale bylo divadýlko.

Jinak stoprocentní souhlas s Jami – i kněží jsou jen lidi a měli strach o svoje životy. A to dělá s lidma věci. Chcete jim zazlívat, že nedovedli být hrdinové a jít na smrt? :o/

Moc by mě zajímalo, co tady většině lidí udělala církev. Ukradli vám osobně něco, zneužil vás kostelník, nebo vám v kostele spadl na palec pozlacenej andělíček, že tu je tolik lidí proti církvi tak nabroušených? Nemusíte přece věřit v Boha, to po vás nikdo nechce a ani chtít nemůže, ale proč se do někoho pořád tak navážet? Neustále se kritizuje církev, že je netolerantní… ale ateisté dělají to samý. Křížové výpravy a podobně ve středověku? Která organizace ve středověku neprovozovala násilí a války? Církev dřív byla mocenská organizace, která se podle toho chovala. Byla vlastně podpůrnou složkou státní moci a taky tak fungovala. Ale dneska? Proč v lidech pořád přetrvává ten vztek a nenávist k víceméně neškodné organizaci, jejíž chyby jsou selháním jednotlivců (kteří selhávají i všude jinde)? :o/ No, nic, konec povzdechu.