Kepler

Kdo máte nainstalovaný adblock, jak reagujete na nářky různých webů?

Stylu „reklamy jsou naším jediným finančním zdrojem, zrušte ho prosím pro tento web“…blablabla.
Pro mně to je prostě nevyžádaná a otravná reklama, spam. Tak ať si trhnou. Možná bych poslechl, pokud by šlo o nějaký obecně prospěšný web typu dobročinných akcí apod.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tak samotné tyhle stránky jsou exemplárním příkladem proč používat AdBlock. Hele, jen doba načítání je k potento a jsou takoví, kteří mají třeba i omezený mobilní datový limit či FUP, takže tyhle breky neberu. Jestli to neumí JINAK, tak ať jdou na pracák. Čumět na reklamy a ještě za to platit (časem, popřípadě navíc spotřebou dat) – no tywoe to si snad dělají prdel, že by někdo tohle podstoupil dobrovolně.

Můžou si za to borci sami. Pamatuji doby, kdy reklamy nikoho moc nesejřily, tak proč se vykrucovat, jenže dnešní reklamy (včetně všeho škůdcovství, které s nimi souvisí) jsou prostě přespříliš. Takže – jak se do lesa do lesa, tak se z lesa z lesa!

Vypínat AdBlock nebudu, to si raději najdu jiný zdroj. :)

Další odpovědi
elkon

Střídám jich víc, není problém. Ale vždy běží jen jeden, jinak to zpomaluje PC.

nyjono

No … někdy těch reklam až přespříliš. Pokud adblock některému webu vadí, prostě oželím pár obrázků nebo není až tak důležitý, nebo, aby to, co hledám nebylo někde jinde.

mzm

No, pokud si stránka stěžuje na zapnutý adblock, tak je potřeba ještě vypnout ten javascript, co si stěžuje. Pak je (většinou) klid.

Pleszew

Ahoj, u mě to je tak, že když to je jen žádost abych AdBlock vypl, tak to ignoruji, ale pokud to hold na stránku nijak nepustí, tak se pokusím najít pokud mám dost času nějakou jinou stránku o té stejné věci, která mě bez AdBlocku pustí, ale pokud se mi jinou stránku hledat nechce či na to není dost času, tak si danou stránku jednoduše otevřu na anonymní kartě. Možná to je tvrdohlavost a paličatost, ale jednoduše AdBlock nevypínám.

Petr1491

Někde mám adblock vypnutý, ale třeba youtube je fakt katastrofa, po každé písničce jedna nebo dvě reklamy. Ať se potom nediví, že to má každý zapnutý.

ivzez

Když jsem měla AdBlock nainstalovaný,
hrozně se mi zpomaloval prohlížeč (Firefox)
a PC. Po odinstalování se to zlepšilo.

Horší je, že některé weby „naříkají“, přestože
AdBlock nainstalovaný nemám.
Řeším to vypnutím java scriptu pro „naříkající web.

Nežádoucí reklamu blokuji v souboru hosts.

Kepler

elkon: neodpovídáš na otázku…

elkon

Nereaguji, vypnu pouze když to jinak nejde.

Ambrosios

Vypínám Adblock jen pokud na tu stránku opravdu potřebuju jít a pokud to jinak nejde (některé stránky jen nabádají ať to vypneme, ale funkčnost stránek to nenarušuje. Někteří jsou ale sfině a s Adblockem ta stránka nefunfuje).
Takže vypínám jen když není zbytí a jen pro tu stránku – „zakázat Adblock pro tuto stránku“.

Ale na druhou stranu, já je některé chápu, zvláš't když na tom vydělávají a už něco do těch stránek investovali.