Kdo má přednost, pokud se sejdou hasiči, záchranka a policie na jedné křižovatce pod spuštěnými majáky a sirénou.?

Nejlepší odpověď
led

Krásna teória, ale v praxi sú všetci napojení na dispečing, ktorý koordinuje aj ich prechod križovatkou. Pri záchrane platí postupnosť záchrany – 1. človek, 2, zviera, 3, vec.
V prvom rade je život, takže postup:
1 – záchranka (keď treba prekľučkuje medzi autami) ľudský život má prednosť pred ostatnými
2 – hasiči zabrániť ďalším škodám
3 – polícia

PS. úsmev:
Kedysi v začiatkoch dopravy to bolo jednoduchšie, pred autom utekal zástavník, ktorý varoval všetkých ľudí okolo.
V dopravných predpisoch USA sa hovorilo o prechode križovatkou:
Prichádzajúca auto pred križovatkou zatrúbi a zastaví. Vodič vystrelí z pušky a čaká odpoveď. Keď nik neodpovie, križovatkou môže pomaly prejsť a pokračovať v jazde.

Další odpovědi
baghira

V tomto naprosto teoretickém, a v praxi se nikdy nevyskytnutém případě mi logika říká, že první projede hasič (manévrovací a brzdící schopnosti dvanáctitunové tatry jsou trochu jinde než u policejní oktávky, a fyzikální zákony neokecáš).

anonym

Řekla bych, že takovou hromadnou akci bude někdo koordinovat. Někdo, kdo přijme tísňové volání o nehodě, bude vědět, že nabourané auto může vyprostit jenom hasičské vybavení a teprve potom se bude bojovat o záchranu lidských životů. Takže vidím tu situaci tak, že nejdřív pojede policie, která „odklidí“ z cesty všechny, co tam budou jenom překážet, případně místo nehody uzavře. Dojedou hasiči, odvedou svou práci a záchranáři se postarají o zbytek. To je o záchranu lidských životů.
Záchranáři nad autem se zaseknutými dveřmi budou nejspíš platní těm uvnitř jako zimník mrtvému. Hasiči, kteří někde uvíznou kvůli skrumáži aut taky.
No a proč věřím na „nějakého koordinátora“? Měla jsem bouračku a vážně na jedno zavolání to všechno fungovalo, jako by někdo tahal pimprlata za provázky. Asi proto mají všichni ve svých vozidlech vysílačky, aby se i za jízdy a na místě mohli domluvit.

honza19hk

tam záleží koho kdo pustí.A nikdy nevjedou do křižovatky všichni uplně stejně.

jinak kdyby jen 12tunové tatry.,hasiči mají i mnohem těžší vozidla.
Např CAS 32 T815 6×6 veze 9 kubíků vody-to je 9 tun,samotné auto dalších 6–7 tun.
AV30 T815 8×8 váha 28tun,MB Bizon má 30tun
souprava ze ZÚ Hlučín T818 8×8 s podvalem a VT-55 to je nějakých 80tun( Tatra 15tun,podval P50 má 17 tun a VT-55 má 40tun+osádka atd…)
atd
Doplňuji:
chyba, ne Tatra 818 ale tatra 815

manon

Pokud selže výjimka, musí zase nastoupit pravidla, tudíž přednost by měl ten, kdo ji má podle předpisů – zda se rozhodne ji nevyužít, protože ví, že v jeho případě nejde třeba přímo o život, je podle mne na reakci řidiče – může pustit toho druhého.

Rozumím námitce o velikosti vozidla – pokud je si toho vědom řidič záchranky, pustí hasiče, pokud by si to neuvědomil a přednost měl, tak potěš pánbů…

anonym

u záchranky vím, že se jedná o život. U hasičů nevím zda jedou na hořící kůlnu nebo k dopr. nehodě. Přikláním se k puštění záchranky. Setkal jsem se s tím, sice jen záchranka a hasiči.