carpediem

Kdo kupuje ropu od Islamského státu?

Islamský stát se těch ropných polí zmocnil a prý na tom vydělává miliony, kdo to od nich kupuje???

Já myslela, že je považován za teroristickou organizaci, a podpora teroriznu je mezinárodně zakázána. Nebo není?

Někdo to ale kupovat musí, jinak by na tom nevydělali, netí to barel, je toho ohromné množství a prodat takové množství tajně přece není jednoduché.

Tak kdo to kupuje? Proč na kupce nejsou sankce?
Doplňuji:
No já si právě Agneto říkám, zda tím kupcem není třeba USA.

Nejlepší odpověď
gecco

Kupuje to leckdo – ale – de fakto, nikomu nestojí zato reálně pro pár milionů dolarů islamistům, hledat – kdo…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Podpora terorismu je zakázaná, ale kšeft je kšeft.
Doplňuji:
Pokud si odmyslíme nepravděpodobnou přepravu po moři, zbývají ropovody. Všechny z této oblasti vedou do Turecka.

Agneta

Nekupuje to asi nikdo, je to jen další mediální drzost, která má podporovat „cíle NATO“ nebo tak nějak :D
Doplňuji:
Vždyť to dá rozum, že by si je tam USA/Izrael na moři odchytili, to by to museli transportovat na oslech v karavanách:DDDD

suaeda

Na tuto otázku lze navázat další otázkou. Kdo Islámskému státu prodává (dodává) zbraně? Pokud by mu nikdo žádné neprodával tak už by IS dávno nemohl válčit.

Emefej

Kupuje to zřejmě ten, kdo má technické prostředky k transportu. Jedna větev ropovodu vede do tureckého Ceyhanu, druhá do Erzurumu, odkud pokračuje přes Gruzii až do ruského přístavu Novorossijsk. Zda jsou nyní tyto ropovody funkční, netuším.

Agneta

carpediem >>> no fakt…ani bych se nedivila :D

gecco

Lamalam → souhlasím, ale už to dneska nemůžu dát palcem najevo, máš ´vyčerpáno´.
😉

carpediem

U mě máš taky vyčerpáno, tak zítra:-)

Lamalam

Ty taky:-)