Kryšpín

Kdo kradl více v devadesátých letech při privatizaci?

Poslanec za KSČM pan Luzar, byl to klientelismus a vazby které umožňovaly privatizovat majetky za miliardy za mrzké peníze.
Poslanec za ODS pan Skopeček, komunisté chtějí změnit kde žijeme 30 let ve svobodných poměrech, je to snůška nesmyslů, jediní zloději byli komunisté.
Jedná se o otevření a nepromlčenost zlodějen a výroba milionářů devadesátých let, je to protichůdné obvinění, který uvedený poslanec je blíže pravdy. Je skutečnost, že vše bylo také za účasti a schvalování poslanci ČSSD, ODA i KDU.

Nejlepší odpověď
annas

Pročtěte si článek v odkazu https://ct24.ces­katelevize.cz/d

„Polistopadovou privatizaci doprovázely zločiny za miliardy, usnesla se sněmovna“

Osobně se domnívám, že krádeže souvisejí s privatizací státního majetku. Takže jej získal, kdo byl u moci a měl přehled o podnilcích a zřejmě mu to umožnila díra v zákoně, nebo zda vůbec nějaký existoval.

Vzpomínám si na kuponovou privatizaci,. u jejíhož zrodu byl Václav Klaus. Viktor Kožený – vydělal na privatizaci,,pod­vedl asi čtvrt milionů Čechů s požehnáním vedení státu

Všem nasliboval,. že peníze vložené do kuponů se všem bohatě vrátí. Jenže, že se tak nestalo, byla i částečně i vina těch, kteří neinvestovali, skočili na reklamu, že dostanou desetinásobek. Věřili reklamě, často netušili, jak mohou dopadnout …

Vzpomínám si na reklamu v TV, jak ho všichni doporučovali a fandili mu.

Někde jsem četla, že exprezident Klaus měl prohlásit, že s chybami bylo třeba počítat, protože neměl nikdo zkušenosti, lidé se učili podnikat.

To je pravda, ale každý neměl přístup k informacím, takže opět vše pro „vyvolené“.

Peníze vítězí …

Další odpovědi
aliendrone

To NENÍ důležité, podstatný je fakt, že se chce provádět „revize“ tehdejších majetkových přesunů (doposud po tom nikdo ani nevzdechl jinak, než rétoricky). Z tohoto mráčku téměř s jistotou také nezaprší, ale to NEJPODSTATNĚJŠÍ je vyvodit z toho závěr, co z toho plyne. :)

zjentek

Kradou všichni, je to v lidské povaze. Kradou muži, ženy jsou více mazané, své muže k tomu pouze nabádají. Ony nic- ani Malého Bobše nečetly, když je průser. Chytré. Od přírody. Muži naoko nechápou- pro nástroj. Všichni vědí, který to je- maže to. A TO (maže) je priorita. Kdyby ne, tak dnes máme přírodu. Ne TO, co z ní zbylo. ;( A tak to je a bude do doby, než ženy uspějí v boji za absolutní umělé oplodnění. Pak, po nějaké době hodnocení plusů i mínusů muži , skončí jako ve Spartě. A tak furt dokola. Podotázka nemá otazník, ale… Poslanci mají manželky a to je celé.

led

Nemožno odpovedať plošne, ukázať prstom na konkrétnu stranu. Žiadna politická strana nekradne, kradnú ľudia. Za všetkým rozkrádaním štátu, obohacovaním sa na úkor občanov boli a sú konkrétni ľudia bez ohľadu na svoj pláštik politickej, alebo občianskej strany.

Súčasné vyťahovanie káuz spred tridsiatymi rokmi je účelové, aby sa zakrylo dnešné rozkrádanie. Poznáte situáciu, keď zlodej uteká a kričí: „chyťte zlodeja!“? Prečo asi kričí? Chce ľuďom povedať pravdu, alebo len odpútava pozornosť od seba?
annas vo svojej odpovedi tvrdí „Peníze vítězí“, to je pekné… ale ja sa pýtam:
kedy konečne zvíťazí skutočná pravda? https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vlajka_pre­zidenta_%C4%8Ces­k%C3%A9_republi­ky#/media/Sou­bor:Flag_of_the_Pre­sident_of_the_Cze­ch_Republic.svg