Kdo kontroluje SBD

Vedení družstva nedodržuje postupy při navyšování fondu oprav a porušuje stanovy , dále manipuluje a obstarává si chybějící dokumenty související s následnou kontrolou se slovy ono to bylo založené jinde … nebo ta paní to zapoměla v jiné složce a ted´ jsme o dostali a podobně.

Odpovědi
standa

Nejvyšším orgánem v SBD je ČLENSKÁ SCHŮZE, na které můžete uplatňovat svá práva, která vám plynou z členství v družstvu.

SBD je v běžném provozu řízeno představenstvem, které je oprávněno (a v některých případech i povinno) svolávat členské schůze.

Ve vašem případě doporučuji napsat dopis, který adresujte představenstvu SBD. Do dopisu uveďte zmiňované ´stížnosti´ a trvejte na odpovědi.

Pokud vás bude ´vedení´ ignorovat, nezbyde vám než si počkat na členskou schůzi, na kterou si pak pečlivě připravte (nejlépe písemně) veškerou argumentaci, včetně stížnosti na neodpovídání na vaší korespondenci.