Michaela66

Kdo je viníkem 2. světové války?

Dnes uplynulo přesně 81 let od pořízení fotografie níže – byla pořízena 17. září 1939. Vlevo Němec, napravo Rus. Co dělají na polském území (a zejména v Katyni), si ani nepřejte vědět. Mám pocit, že dodnes není jednotný názor na viníka 2. světové války – jaký máte názor Vy? Dodnes má někdo tu kuráž, označovat toho pána napravo (Rusy) za osvoboditele. V Rusku se tomuto konfliktu říká Velká vlastenecká válka. Musím se ale znovu ptát – co že to ten pán na fotografii dělá, a kde se nachází? Řada historiků tvrdí, že bez paktu Ribbentrop-Molotov by nacistické Německo nikdy nemělo sílu převzít Polsko a zahájit válku. Vždyť i Československo mělo před válkou silnější armádu než Němci (vzhledem k potlačení německé armády po 1. světové). Otázka, zda jsme se měli bránit, je dodnes živá.

Slovy klasika: „Soudruhu učiteli, jak dlouho válčil Sovětský svaz s nacisty? Válčil s nimi dva roky. A pak čtyři roky proti nim.“

Také si dovolím sdílet jeden vtipný komentář, na který jsem k dnešnímu výročí narazila: „Já bejt Babiš, tak teď napadnu Polsko a zaberu ho. Kousek můžeme věnovat Rusku, aby měl Zeman radost. Má to jen samá pozitiva. Přijdeme rychle k velkému množství dálnic. Lidi se něčím zabaví. Přestane se mluvit o rouškách. Svět bude překvapený, něco takového od Čechů nikdo nečeká. Poláci překvapení nebudou, tohle se jim děje furt. Zrušíme jim to pitomý sczsczwsz, tím každý Polák získá několik hodin volného času denně. Časem budou rádi. Až přijde globální oteplování, tak nám tam to moře zteplá. Ewa Farná jim tam může dělat guvernérku. Szczygieł půjde do vězení, protože si z nás dělal srandu, ale to bude jediná ukázka politického teroru ze strany Čechů. Jinak naopak opět povolíme LGBT, protože nám je všechno jedno. Gayové nás budou milovat, pak velkodušně propustíme Szczygieła, zaplatíme si PR v Economistu, že okupaci od Čechů by si přál každý, zavládne všeobecná láska k nám. Další cíl Ukrajina, tentokrát celá. Hotovo.“ (Autorem je Martin Jaroš)

Doplňte zdroj fotografie.

Nejlepší odpověď
da ny

(Velko)Německá říše / Spojené Německo

Slabá anketa.
Velmi nevhodně položená otázka!
Děkujeme za Vaše informacea Váš pohled.
Máme své historické prameny a svou hlavu.
Koukám, že Vám ji někdo/něco dobře „vymývá“.
Stále nejsou odtajněny všechny prameny o II. světové válce v USA.
Tam a v hospodářské krizi je „zakopáná část psa“. :) Na té válce přece
někdo setsakramentsky vydělal…..
Jestlipak také váíte, že i Polsko jako agresor zabralo část českého území
stejně jako Němci?

Další odpovědi
Kepler

(Velko)Německá říše / Spojené Německo

Spolu s ostatními členy OSY. Německo – ruský pakt, je jen názorným příkladem, jak Hitler vyjebal se Stalinem.

Pepa25

(Velko)Německá říše / Spojené Německo

Jednoznačně je hlavním viníkem 2. s.v. (v Evropě) nacistické Německo. Mělo také spolupachatele, kteří navíc své pozice měnili (typicky Itálie, ale i třeba Rumunsko). SSSR byl agresor ve Finsku, v Pobaltí a v Polsku. Na druhou stranu nakonec byl nositelem hlavní tíhy boje s Německem a je osvoboditelem od něj značné části Evropy, to je fakt. Nemá smysl zatajovat ani špatné období 1939–1941, ale ani zásluhy z let 1941–1945 …

Mc Merkurion

(Velko)Německá říše / Spojené Německo

… tato otázka je celá dezinformační:

  1. není uveden zdroj fotografie, přestože je popsáno, co na něm udajně je … jak mohu žádat dodržování pravidel když je porušuju …
  2. chci-li někoho poučovat, zjistím si nejdříve fakta …
  3. fotografie je z „Brest 22.9.1939: Společná přehlídka Wehrmachtu a Rudé armády“ https://www.si­nagl.cz/postre­hy-a-komentare/8377-brest-22-9-1939-spolecna-prehlidka-wehrmachtu-a-rude-armady.html ,https://www.val­ka.cz/Koopera­tivni-clanek-WW2-t31716
  4. takže datum je špatně a co tam dělají je popsáno, vím, že jde jen o týden, ale mám rád přesnost, především, když víme, že ke Katyňskému masakru došlo až o rok později a u toho již Werhmacht nebyl …
  5. doporučuji si doplnit informace a znalosti a potom zde něco psát, jak je všeobecně známo, před válkou sepsalo smlouvy s Německem více států, nejenom Sovětský Svaz …
  6. a ještě perlička, víš, že společně se sověty na poláky zaútočil i tehdejší Slovenský Štát ??? … a že slavní západní spojenci se na poláky (vyjma vyhlášení války Německu) vykašlaly, tak jako na nás během Mnichova ????
  7. anketa je úplně mimo mísu, musel jsem něco vybrat …

anonym

Viníky jsou oba útvary, na základě paktu Ribbentrop-Molotov o neútočení a rozdělení Polska

Super guy

Viníky jsou oba útvary, na základě paktu Ribbentrop-Molotov o neútočení a rozdělení Polska

led

SSSR / Ruská federace

ABSOLUTNE ZAVÁDZAJÚCA ANKETA!
chýba tu možnosť inej odpovede. označenú predpísanú odpoveď považujte za nesprávnu!
Anketa je rovnako zavádzajúca ako vaša informácia o vloženej fotografii. V skutočnosti vľavo je dôstojník Červenej armády, vpravo je vpredu dôstojník jednotiek SS a vzadu poddôstojník Wehrmachtu.
Absolútnym vinníkom nielen 2.svetovej vojny je mamon, peniaze, snaha získať čo najviac za každú cenu. Aj v 2.svetovej vojne išlo v 1.rade o získanie moci nad svetom, nie o rozšírenie životného priestoru (Nemecko, Japonsko), alebo záchranu civilizácie (USA, VB), udržanie myšlienky „nesmrteľného V.I.L.“ o rovnosti ľudí na celom svete (SSSR)

CTTON

Viníky jsou oba útvary, na základě paktu Ribbentrop-Molotov o neútočení a rozdělení Polska

Samodzřejmě rotschildové s Rockefellery, jake IQ musíte mít když vám nedojde to že druhá světová valka sloužila hlavně k vyhlazení židů aby izrael dnes nevymíral jako většina evropy?

paul1

Viníky jsou oba útvary, na základě paktu Ribbentrop-Molotov o neútočení a rozdělení Polska

Jan Kunčar

Viníky jsou oba útvary, na základě paktu Ribbentrop-Molotov o neútočení a rozdělení Polska

GM

Viníky jsou oba útvary, na základě paktu Ribbentrop-Molotov o neútočení a rozdělení Polska

Mc Merkurion

@Michaelo: „Vždyť i Československo mělo před válkou silnější armádu než Němci (vzhledem k potlačení německé armády po 1. světové)“ >>> kde jsi na tuto blbost přišla ??? každej ví, že německo toto nařízení obcházelo, mělo více lidí ve zbrani a mnohem více jich mohlo zmobilizovat !!! … musím souhlasit s dany, že ti někdo pořádně vymejvá mozek, jelikož tvoje dvě otázky jsou plné nesmyslů a překroucenej faktů …
… sakra holka, dyť ty nejseš schopná ani utvořitpořádně anketu, už v těch anketách dáváš jen možnosti, které jsou možné jen podle tebe, i na obligátní „jinou možnost“ si se vykašlala …

Michaela66

To je všeobecně známý fakt, že o tom nevíte, mne nezajímá. Zeptejte se klidně desítek historiků, když mi nevěříte. A jakou „jinou možnost“ u takové otázky? Upřímně jsem se nad vaším příspěvkem zasmála. Jistě, Madagaskar může za WW2 🙂 Z vašeho projevu je zřejmé, že jste moc rozumu nepobral, přeji pěkný den.

Mc Merkurion

… bych chtěl vidět, kde jsi získala ty „všeobecné informace“, jak říkáš, jako opravdu skvělé je použít fotku odjinud, ještě mi začni povídat, že nás osvobodili amíci, jako urážet umíš skvěle, je vidět, že jediný, čeho máš nadbytek je nadutost, nic jinýho ti v hlavince po tom vymytí nezvostalo … a když už mluvíš o těch historicích, jmenuj mi alespoň jednoho, kterej si bude stát za zím, že němck byli nevyzbrojemn jeliokož nesměli zbroiit, vrať se raději k panenkám a k pohádkám a nepiš vo něčem, čemu vůbec nerozumíš …

Michaela66

da ny: Podle vás mi někdo vymývá mozek, a následně řeknete, že je „pravda“ v nějakých dokumentech v USA a že na válce někdo vydělal. To mi jsou ale pěkné, absolutně ničím nepodložené názory. Takže asi tak.
Na okraj: USA se chtěli od WW2 distancovat co nejdéle, po Perlové zátoce to již nešlo.

da ny

Já hlavně vím, že jistí učitelé Dějepisu se „shodli“ na tom, že je třeba mladým
lidem novodobé dějiny „náležitě podat“. Ona pravda je někdy složitá a jiná, než se zdá.
Věřte mi, že toho mám dost načteno, odposloucháno od odborníků.
Uvědomte si, že dějiny obecně se v různé době vykládají „různě“, i podle potřeby.
Bývají ovlivněny vlastními zážitky, názory, novými informacemi apod.
To, co jsem zmínila je obecně známý fakt! Nic nepodloženého.
Časem se možná k podobným pramenům sama dostanete.
Já hlavně vím, že učiztelé Dějepisu

led

Michaela66
mýlite sa rovnako ako aj v popise fotografie. Aj keď, mali by ste pravdu v prípade, že vy by ste boli ten nemecký poddôstojník Wehrmachtu, vtom prípade po ľavici by ste mali esesáka a vpravo by bol bolševik.
Pakt o neútočení, bol podpísaný oboma stranami ako takticky zdržiavací manéver počas vyzbrojovania a reorganizácie armád oboch štátov. Obe strany vedeli, že k priamej konfontácii príde.
da ny má pravdu, ale len čiastočne, vám zjavne niekto vymyl mozok v pračke, nie len vypláchal ako väčšine popierajúcich históriu.
Dejiny nemožno meniť, môžme len meniť pohľad na ne, ale nikdy nie skutočnosť.
Kto najviac získal 2.svetovou vojnou? Neboli to komunisti, tí získali len dočasnú prevahu, ale najväčší zisk mali obchodníci so smrťou spolu s výrobcami zbrojnej techniky a súkromné banky.

Kepler

Da ny: „Polsko jako agresor zabralo část českého území stejně jako Němci“ to ano, ale stalo se tak těsně po 1, sv. válce, zřejmě máš na mysli obsazení Těšínska. Však je taky velmi brzy naši vojáci hnali svinským krokem…

da ny

Téma je 2. světová válka.
Zapomněl jsi na Becka?
„Jeden z iniciátorů účasti Varšavy v Mnichovském rozdělení
Československa – Józef Beck – který se zachraňoval před vojsky
svého nedávného spojence – Německa – utekl do Rumunska“
„Ukrojil si také kus…“
namátkou:
http://www.zve­davec.org/komen­tare2011/09/45­99-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

led

Kepler, ale no… svinským krokom už pred českou armádou, hnali križiakov husiti